Акумулятори можуть бути дешевими та потужними: 8 нових розробок

Інновації в технології акумулювання енергії завжди викликають великий інтерес. Дехто надіється, що маючи акумулятор отримає безкоштовну енергію на довгий час, але така думка є хибною. Більш реалістично дивляться на потребу нових потужних акумуляторів виробники електроенергії з сонячних панелей і з вітрогенераторів. Для цих виробників величезним стрибком у розвитку буде долучення до генерації дешевих високоємкісних акумуляторів, щоб поєднати нерівномірність виробництва такої електроенергії і нерівномірність споживання електроенергії величезною кількістю роздріблених споживачів з абсолютно непрогнозованими запитами на використання електроенергії. 

Все більше нових розробок акумуляторів використовують новітні досягнення, серед яких нанотехнології і супер-комп’ютери. Не всі вони вийдуть на промисловий рівень, але цікаво дізнатися про можливі варіанти.

Найбільш відомим проектом на сьогодні є проект Ambri, який заснував професор Дон Садовей. Його стартап підтримали успішні бізнесмени з галузі ІТ-технологій та нафтового сектору. Для роботи акумуляторів використовують розплавлену сіль, яка знаходиться між двома шарами рідкого металу.
Подивитися презентацію технології на конференції ТЕД можна тут.

3.jpg

Команда Imprint Energy розробила ультра-тонкий, високоенергетичний, гнучкий і недорогий акумулятор, де замість літію використовується цинк і технологія трафаретного друку. Розробка націлена на мобільні пристрої. Є пробні партії акумуляторів.

4.jpg

Також пробують зробити акумулятори із води. Цим займається компанія Alveo Energy. Крім води потрібен ще синій фарбник, залізо та мідь. Акумулятор повинен бути дуже дешевим і довговічним. Може бути застосованим для систем електропостачання. Компанія отримала грант 4 млн доларів від департаменту енергетики США.

5.png

Інший проект - Pellion - фінансується в США за рахунок ARPA-E і Khosla Ventures. За допомогою комп’ютерної моделі протестували більше 10000 потенційних моделей катодів для ідеальної сумісності з магнієвим анодом. Такі акумулятори повинні бути більш енергоємними, ніж літій-іонні акумулятори.

6.png

Нові літій-іонні акумулятори від Envia зможуть забезпечити разове переміщення автомобіля на 480 км при ціні від 20 до 30 тисяч доларів. Компанія розробила недорогий катод і створила комірку з анодом з кремнію та вуглецю з високовольтним електролітом. 

7.jpg

Заряджатися за 5 хвилин і працювати в 5 разів довше повинні акумулятори, котрі розробляються стартапом Prieto Battery професора Еймі Прієто. Компанія використовує нанотехнології для створення мідних нано-проводів, з котрих складається анод акумулятора. В якості електроліту використовується твердий полімер. 

9.png

Xilectric створює акумулятор із алюмінію і магнію, що дозволить зробити його більш ємким і менш дорогим. Роботи проводяться на грантовій підтримці 1,73 млн доларів від уряду США.

10.jpg

Створюються акумулятори, які використовують наноструктурований кремнієвий анод. Дана технологія фірми Amprius дозволить зменшити анод в 4 рази і підвищить ємкість акумулятора.

12.png

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка