Акумулятори найближчим часом можуть стати не потрібні

Розроблено мікроелемент-чіп для проведення обрахунків, виконання і передавання команд. Новий елемент має суттєву різницю від йому подібних. Інженерна команда Стенфорду зуміла отримати чіп, котрий не потребує акумулятора, а отримує енергію з електромагнітних хвиль приймаючої антени.
 
Один з розробників, Amin Arbabian, заявив, що дасть можливість використовувати чіпи в окремих пристроях без акумуляторів, і керувати ними через Інтернет. Отримано безпровідний контролер, який може використовуватись в різних пристроях.

Читайте також: Нові тени, розроблені у "Київській політехніці" споживають в 1,9 рази менше електроенергії

Робота над пристроєм зайняла кілька років. Проект стартував в 2011 році. За цей час розробник досконало вивчив і повністю переглянув принципи радіозв’язку. Створено мінімальний чіп для скорочення енергоспоживання. Акумулятора типу ААА йому може вистачити для роботи на сотню років. 

Читайте також: Розроблено пристрій, який перетворює будь-яке тепло в електрику

Використана нова антена, котра стала в десять разів меншою від традиційної антени Wi-Fi. Працює на надзвичайно високій швидкості – 24 млрд. циклів в секунду. Таке рішення зобов’язало знайти нові технічні способи, котрі реалізовані в чіпі, адже стандартні транзистори не могли легко обробляти такі швидкі сигнали. Багато інших технічних рішень-новинок було враховано, щоб всі компоненти помістилися на одному кристалі: антена-приймач, антена-передавач і центральний процесор, котрий отримує і виконує команди. Жодні інші зовнішні компоненти не потрібні. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка