Акумулювати відновлювальну енергію можна за допомогою газу

Для використання електроенергії, котру отримують з обладнання, котре працює на відновлювальних джерелах, дуже важливо мати великі акумуляційні можливості. Тоді можна було б узгодити всі нерівномірності цих електричних потужностей з потребами стабільного енергопостачання споживачів в ті години і в періоди, коли споживачам необхідна енергія.

Одним з методів акумулювання є використання водню і метану. Процес переведення електроенергії у водень відомий і відбувається під час електролізу води. В певних кількостях водень може добавлятися до природного газу в існуючі газопроводи і сховища. 

Згідно з технічними регламентами, напр. в Німеччині, допустима норма водню в газопроводі не має бути вищою 5%. Аналіз спеціалістів показує, що додавання водню навіть на рівні 20% може бути безпечним без зміни газової арматури і приладів. Але такий спосіб є досить складним і не забезпечить акумулювання всієї необхідної кількості електроенергії. 

Читайте також: Акумулятори на основі води дадуть новий поштовх для розвитку альтернативної енергетики

Не вирішує питання і стискання газу. Великі ємкості повинні бути надміцними і досить дорогими. Найбільш раціональним може бути метанізація за допомогою водню і двоокису вуглецю. Метан, котрий отримується в цьому процесі, є основою природного газу, де складає 85-98% і може бути повністю добавлений в газові трубопроводи. 

При потребі в електроенергії цей газ може бути використаний на газотурбінних генераторах для виробництва електроенергії. При існуючих сьогодні технологіях цей спосіб є недосконалим, відновлюється тільки 30% акумульованої енергії. Якщо водень використовувати як паливо, то повернення енергії доходить до 50%. Є напрямок для нових розробок інноваторів, котрі і далі працюють над ефективно доцільними способами акумулювання електроенергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка