Американські інженери створили робота для відстеження змін клімату

Американські інженери з робототехніки створили робота SlothBot для відстеження змін клімату.

Ідея створення ледачого робота вперше прийшла Магнусу Егерштедту, професору робототехніки у Технологічному інституті Джорджії, передає CNN

«Під час відпустки в Коста-Ріці я вперше зіткнувся з летаргічними тваринами, які сплять приблизно по 15 годин на день, а за ті кілька годин, що не сплять, пересуваються зі швидкістю равликів по кронах дерев, часто долаючи менше половини довжини футбольного поля за день - розповідає він. - Я почав читати про лінивців і використав повільність у робототехніці: коли ви вимірюєте речі, які розвиваються протягом тижнів і місяців, вам не потрібно бути швидким».

Магнус Егерштедт і кілька студентів у своїй лабораторії прийшли до ідеї створити робота, який міг би добиратися до важкодоступних для людей місць - наприклад, до крони дерев - і аналізуватиме зміни навколишнього середовища протягом певного часу.

«Лінивець повинен був бути надзвичайно енергоефективним - ледачим, якщо хочете, - щоб зберегти енергію і продовжувати моніторити повітря, без необхідності спускатися з дерев і заряджатися, - пояснює науковець. - Підвішений на кабелях лінивець рідко рухається, за винятком тих випадків, коли його батарея розряджається і йому потрібно повзти по дротах до сонця, щоб зарядитися через вбудовані сонячні панелі».

Гіпер-енергоефективного лінивця підвисили на кабелях у кроні дерев високо над ботанічним садом Атланти упакованого датчиками, які фіксують показники температури, вологості та якості повітря, а також рівень вуглекислого газу, каже Магнус Егерштедт. SlothBot не дуже активний – він рухається тільки у випадку, коли потрібно підзарядитися через вбудовані сонячні панелі».

Наразі Магнус Егерштедт зробив одного робота для спостереження за змінами навколишнього середовища, особливо у віддалених місцях. Наступні версії SlothBot матимуть більше датчиків, зокрема, для стеження за запилювачами, такими як бджоли, метелики та інші комахи.

"Ми зацікавлені у відстеженні та підрахунку запилювачів, оскільки вони є хорошим показником того, чи є екосистема здоровою чи ні, - сказав він. - Мережа лінивців по всій земній кулі можуть надавати вченим знімки здоров'я різних екосистем».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка