Американські вчені розробили «зелену» заміну найпопулярнішому виду пластику

Винахідники з головного науково-дослідного агентства Міністерства сільського господарства США розробили спосіб перетворення звичайних крохмалів таких рослин, як картопля, пшениця та кукурудза, на замінник полістиролу.

На відміну від пластику №6 біополістирол легко розкладається у ґрунті після використання та не забруднює навколишнє середовище, передає epochtimes

Винахідники Грегорі Гленн (Gregory Glenn) і Саймон Ходсон (Simon Hodson) виявили, що новий матеріал однаково міцний, стійкий і універсальний у якості полістиролу. «Він не тільки виглядає як оригінальний продукт, його також можна виготовити різної щільності та надати йому різні форми, розміри і товщину, - зазначають розробники. - Жорсткі, виготовлені за індивідуальним замовленням частини полістиролу, подібні до тих, які утримують комп'ютерні монітори в картонній коробці під час транспортування, можуть бути зроблені з екологічно чистої альтернативи, а не з «нафтової».

Грегорі Гленн, який працює в ARS Western Regional Research Center в Олбані, Каліфорнія, протягом майже 20 років розробляв і патентував інноваційні «зелені» методи для перетворення звичайних крохмалів рослин на зручні, біорозкладні спінені предмети, такі як вкладиші для вантажів, посуд і багато іншого.

Співавтор Саймон Ходсон співпрацював із Гленном під час розробки двох останніх технологій. Обидва підходи дають міцну, довговічну та універсальну біопіну, яка виглядає як знайомий усім пінополістирол.

В обох запатентованих технологіях виробництва біополістиролу використовується екструдер — стандартне обладнання для нагріву та змішування крохмалю та інших природних сполук. За допомогою одного з варіантів екструдер видавлює довгі нитки, так званий «термопластичний розплав», які потім розрізають на дрібні намистини.

У різних точках процесу намистинки роздуваються та розширюються, зокрема, коли вони поміщаються у порожнину нагрітої форми, де їм надається бажана форма. Роздуті намистини зрештою торкаються одна одної, створюючи міцну матрицю, яка дуже схожа на матрицю з пінополістиролу.

Хоча біопінополістирол не є водонепроникним, але можна додати вологобар’єр, виготовлений із рослинної сировини, такої як кукурудза.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка