Американці розробили підводну технологію накопичення енергії

Американці розробили технологію накопичення енергії за рахунок плавучості.

Buoyancy Energy Storage Technology(BEST) запропонували вчені з Міжнародного інституту прикладного системного аналізу, передає ecotechnica.com.ua

Основа системи - жорстко закріплена на морському дні платформа. До неї тросами приєднуються 100 резервуарів, об'єднані в куб з довжиною межі 100 метрів. Кожен з них являє собою розташовану горизонтально трубу діаметром 10 м з поліетилену високої щільності.


Ємності заповнюються газом, наприклад, повітрям або воднем. У нижніх стінках труб зроблені отвори, через які заходить морська вода, стискаючи газ. Використання безлічі окремих секцій замість одного великого резервуар мінімізує негативний вплив на систему перепадів тиску через різницю в глибині.


На платформі встановлені потужні електродвигуни. При подачі на них напруги, вони змотують троси, притягаючи плавучу трубу до дна і перетворюючи тим самим електричну енергію в потенційну. Коли потрібно її вивільнити, конструкція спливає під дією сили Архімеда. Труби тягнуть за собою троси, розкручуючи електромотори, які починають працювати як генератори.

BEST може стати дешевою і ефективною системою, особливо при об'єднанні її з морськими вітряними електростанціями. Однак хоча підводне сховище дозволяє забезпечити велику ємність, повністю акумулятори воно не замінить, тому що не здатне швидко виділяти збережену електроенергію.

BEST підходить не тільки для накопичення електроенергії, але і для стиснення водню. Воно відбувається за рахунок підвищення тиску води у міру занурення труб на глибину. Передбачається, що коли плавуча конструкція досягне дна, стиснутий водень буде відправлений на поверхню по трубопроводу або перекачаний в окремий резервуар, який самостійно спливе після заповнення газом. Як заявляють дослідники, BEST стискає водень всього на 10% менш ефективніше промислових компресорів, однак коштує у 30 разів дешевше.

BEST дозволить знизити вартість накопичення електроенергії до 50-100 доларів за 1 МВт•год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка