Австралія планує переправляти сонячну енергію у Сінгапур по підводному кабелю

Австралія має намір експортувати електроенергію з гігантської сонячної електростанції на півночі країни у Південно-Східну Азію по підводному кабелю.

Проекту Sun Cable Pty Ltd. австралійський уряд присвоїв статус «стратегічного», передає novostienergetiki.

Лінія «Australia-ASEAN Power Link» передбачає підключення найбільшої у світі сонячної електростанції і системи батарей на північних територіях Австралії до Сінгапуру та Індонезії за допомогою підводного кабелю довжиною 3700 км (2300 миль).

«Стратегічно значимий проект забезпечить мільярди доларів в економіку і створить тисячі робочих місць», - заявив австралійський міністр енергетики та скорочення викидів Ангус Тейлор.

Передбачається, що у проект буде інвестовано 22 млрд австралійських доларів ($16 млрд).

Гучні заяви австралійського уряду контрастують з відносно приглушеним інтересом, який, як очікується, стане його основним клієнтом. Представник управління енергетичного ринку сказав, що він зустрічався з розробником проекту, «Sun Cable Pty Ltd.", але не може дати подальші коментарі через комерційну вразливість.

Проект може забезпечити п'яту частину потреб Сінгапуру в електроенергії, допомагаючи знизити залежність міста-держави від імпорту природного газу. Проект, підтриманий співзасновником "Atlassian" Майком Кеннон-Бруксом і засновником "Fortescue Metals" Ендрю Форрестом, планує почати роботи з морської розвідки з серпня. Компанія планує розпочати комерційну діяльність у 2027 році.

«Сінгапур вивчає способи використання регіональних енергосистем для отримання більш чистої енергії і подолання земельних обмежень, - зазначив представник влади міста-держави. - Однак нам необхідно збалансувати це з потенційно більш високими витратами на електроенергію і більш високим ризиком енергетичної безпеки".

Статус основного проекту надасть проекту "Sun Cable" державну підтримку, яка включає єдину точку входу для національних дозволів і допомогу в затвердженнях Штатів і територій.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: