Бельгійські вчені підвищили ефективність виробництва біогазу зі стічних вод

Біохіміки і мікробіологи з Гентського університету у Бельгії розробили метод підвищення ефективності виробництва біогазу зі стічних вод.

Вченим вдалось покращити процес відділення води від органіки завдяки зголоднілим бактеріям, передає fainaidea.

На даний момент у процесі очищення стічних вод залишається близько 20-30% органічної речовини.

Команда вчених виявила, що покращити відділення води від органіки можна за умови довготривалого голоду бактерій всередині реактора, тобто вони повинні бути голодними під час процесу.

«Ми періодично переводили бактерії у режим голодування, - пояснює професор Ніко Бом. - Після цього стічні води короткочасно контактують із зголоднілими бактеріями, які ненажерливі, але не можуть з'їсти всі органічні речовини, що дозволяє нам збирати неперетравлені матеріали для виробництва енергії та отримувати високу якість продукції».

Новий метод може вилучити більше 55% органічних речовин.

«Ми мали на меті поліпшити захоплення органічної речовини бактеріями, - пояснює доктор Френсіс Меєрбург. - Розробили так званий «контактно-стабілізаційний процес», який підвищує швидкість змін, що відбуваються».

За розрахунками фахівців, маса отриманої органіки дозволить повністю забезпечувати електроенергією, отриманою з біогазу, очисні споруди без використання зовнішніх джерел живлення.

"У нашому регіоні мешкає шість мільйонів чоловік, а витрати електроенергії нашого міста на очищення стічних вод можна порівняти з побутовим споживанням електрики більше 690,000 осіб(більше 10% населення), - пояснюють вчені. – Це дає уявлення про потенціал енергозбереження та вплив на екологію, якщо всі очисні споруди будуть енергетично нейтральними».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка