Британські вчені об'єднали сонячні панелі з домашнім гравітаційним аккумулятором

Дослідницька група з Великобританії і Нігерії розробила технологію, що дозволяє зберігати згенеровану сонцем електроенергію за рахунок земного тяжіння.

До складу експериментальної установки увійшли сонячні панелі, інвертор, контролер заряду, акумуляторна батарея, мотор-редуктор, електрогенератор, компоненти механічної передачі і вантаж, передає ecotechnica.com.ua

Акумулятор необхідний не стільки для зберігання енергії, скільки для згладжування вихідної потужності системи. Він підключений до інвертора, від якого електрика передається споживачам змінного струму. Дослідники відзначають, що час використання батареї завжди буде однаковим, що дозволить продовжити термін її служби.


Сонячні панелі підключені до контролера, який управляє подачею енергії на акумулятор і мотор-редуктор. Електропривод встановлений на даху і приєднаний до котушки з тросом, на якому підвішений вантаж. З іншого боку до барабану з тросом підходить порожнистий вал з проміжним шківом, призначеним для передачі обертання електрогенератору.

Завдяки соленоїду котушка може відключатися від мотор-редуктора і скріплюватися з валом, що несе шків. При цьому вантаж опускається під дією сили тяжіння, приводячи в рух генератор. Вироблена ним електрика йде на зарядку акумулятора.


"Це дослідження спрямоване на створення з використанням нетрадиційних методів і радикально нових ідей накопичувача, дещо нагадує попередні рішення, але повністю відрізняється від них за функціональністю», — заявляють вчені.

Провівши ряд експериментів над моделлю системи, що забезпечує момент інерції на проміжному шківі 16×10-6 кг•м2, дослідники прийшли до висновку, що для ефективного функціонування такої установки потужність фотопанелей повинна перевищувати 500 Вт при добовій тривалості активного сонячного світіння 1 годину. Якщо ж цей параметр становить від 6 до 9 годин, то необхідна віддача від модулів знижується до 60-80 Вт.

Це показує, що система з накопиченням енергії за рахунок сили тяжіння найкраще підійде для регіонів, для яких характерна велика тривалість яскравого сонячного світла, наприклад, для Азії та Африки, так як тут можна буде обмежитися компактними, і, отже, недорогими фотоелектричними установками.

Вчені сподіваються, що подальша оптимізація конструкції і масштабування установки дозволить зробити її конкурентоспроможним рішенням на ринку систем для зберігання енергії, одержуваної з відновлюваних джерел.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка