Чилі встановить першу кріогенну систему зберігання енергії на сонячній станції

У Чилі в пустелі Атакама встановлять кріогенний накопичувач енергії на сонячній станції.

Проект CRYOBattery реалізує британська компанія Highview Power спільно з чилійською компанією Energia Latina SA., передає proteh.org.

Кріогенний накопичувач енергії потужністю 500 МВт*год встановлять у регіоні з одним з найвищих рівнів інсоляції у світі.

Технологія CRYOBattery полягає у зрідженні повітря, при якому навколишнє повітря охолоджується до -196° C (-320 F) і перетворюється у рідину. Зріджене повітря зберігається під низьким тиском, а потім нагрівається і розширяться для приведення в дію турбіни і вироблення енергії.


«Поєднуючи сонячні електростанції з кріогенними накопичувачами, Чилі зможе використовувати 100% поновлюване джерело енергії цілий рік, - зазначають у компаніях. - Крім того, установка дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 600 тис. тонн на рік».


Президент Чилі Себастьян Піньєра на тлі установки по концентрації сонячної енергії, 8 червня 2021 року. Фото: Chilean Presidency/AFP

Вартість проекту оцінюється у $150 млн.

Будівництво заплановано на другу половину 2023 року.

Highview Power вважає свою технологію оптимальним рішенням для великомасштабного тривалого зберігання енергії, яке необхідно для балансування енергосистеми.

Чилі зобов'язалася забезпечити до 2050 року нульовий рівень викидів вуглекислого газу. Це єдина країна, що розвивається, влада якої ставить такі цілі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка