Данське місто почало використовувати для опалення зайве тепло від центру обробки даних Facebook

У О́денсі - третьому за величиною місті Данії - почали використовувати для опалення будинків зайве тепло, вироблене центром обробки даних Facebook.

Проект реалізує місцева компанія Fjernvarme Fyn і Facebook, передає renen

Біля центру обробки даних, який отримує необхідну енергію від вітрогенераторів, побудували установку, яка вловлює тепло і використовує його для нагріву води. Зокрема, тепле повітря від серверів гріє воду, яка пропускається через систему мідних трубок, розташовану на даху центру. Нагріта вода стає джерелом низькотемпературного тепла для теплового насоса місцевої організації теплопостачання. За допомогою теплового насоса температура доводиться до робочої, і вода направляється в будинки.

При цьому електроенергія для роботи теплового насоса надходить від відновлюваних джерел енергії. За рік система, згідно з розрахунками, повинна видавати близько 100000 МВт*год теплової енергії, що достатньо для забезпечення теплом і гарячою водою близько 7000 будинків.


«Хоча подібні проекти вже реалізовувалися, система в Оденсі масштабує технологію до рівня, який поки не був досягнутий де-небудь ще у світі», - зазначають у Facebook.

За оцінками, у Оденсі тепло дата-центру Facebook знизить попит на вугілля на 25%.

Влада Оденсе планує відмовитися від "брудного" палива до 2023 року – на 7 років раніше, ніж Данія в цілому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка