Депутати міських рад Кривого Рогу та Маріуполя вимагають ухвалення екологічних законопроєктів 4167 та 3091

Депутати Криворізької та Маріупольської міських рад направили звернення до спікера Верховної Ради, керівників комітетів Верховної Ради та всіх народних депутатів України з проханням підтримати у сесійній залі проєкти законів №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» та №3091 «Про державний екологічний контроль» та розпочати впровадження системних реформ в сфері охорони довкілля.

«Майже кожного дня мешканці міста скаржаться на понаднормативні викиди у вигляді чорного або бурого диму, які надходять з промислових майданчиків до житлового сектору. Ці викиди не вбивають одразу, але несуть велику загрозу здоров’ю та життю кожного мешканця. Без значних законодавчих змін наразі неможливо контролювати понаднормативні викиди підприємств забруднювачів та притягувати їх до відповідальності за порушення екологічної безпеки та права містян на чисте довкілля», – відзначили у своєму зверненні депутати Криворізької міськради.

Місцеві депутати з Кривого Рогу наголосили на тому, що проєкти законів №4167 та №3091 не встановлюють додаткові податки для промислових підприємств та не змушують забруднювачів зупинити свою роботу, проте націлені на встановлення реального, а не формального, контролю за порушенням екологічного законодавства та чіткі рамки регулювання. Вони також відзначили що законопроєкт №4167 встановлює реальні, конкретні строки виконання модернізацій брудного виробництва, що примусить забруднювачів довкілля виконувати свої зобов’язання, а не переносити переоснащення до чистіших технологій на невизначений термін протягом десятиліть, як це було раніше.

Депутати Маріупольскої міськради також закликають Парламент підтримати №4167 та №3091. В своєму листі вони вказали що «попри відповідальне ставлення до наповнення бюджету та соціальну відповідальність великих промислових підприємств, проблема екології залишається актуальною для міста і міська влада підтримує законодавчі ініціативи, аби мешканці міста дихали чистим повітрям та проблеми екології продовжували вирішуватися».

В червні екоактивісти та представники громадських екологічних організацій під час урядового форуму «Ukraine-30: Екологія» закликали президента України Володимира Зеленського та правлячу партію “Слуга Народу” невідкладно ухвалити екологічні законопроекти, наголошуючи на важливості №4167 та №3091 для євроінтеграції України.

Нагадаємо:

В травні депутати вдруге провалили євроінтеграційний законопроєкт №4167 про зменшення промислового забруднення, який надає 13 років на модернізацію промисловості згідно європейських норм. Зеленський очікує, що до кінця року в Україні будуть ухвалені всі головні екологічні закони. Руслан Стефанчук зазначив, що основні екологічні закони будуть розглянуті на порядку денному Верховної Ради та прийняті ще до літніх канікул Парламенту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка