Енергію із альтернативних джерел може зберігати електромеханічний акумулятор

Особливий інтерес викликає використання електромеханічних накопичувачів для систем автономного електрозабезпечення. Енергія вітру та сонця є нестабільною по величині і по часу. Вітер має нестійку швидкість і напрямок, що приводить до нерівномірності струму. В сонячній енергетиці, котра підвласна дню і ночі, також виробництво електроенергії змінне і дуже залежне від природних умов. 

Є велика потреба накопичувати енергію в період її виробництва, а потім використовувати для неперервної передачі споживачу, коли відновлювальне джерело не генерує струму. Особливо це актуально там, де створена повністю автономна система електроживлення без приєднання до загальної електромережі. 

Читайте також: Акумулювання енергії за допомогою повітря

Принцип дії електромеханічного акумулятора наступний. Надлишкова електроенергія подається на електродвигун, котрий розкручує маховик, в котрому запасається енергія. При потребі використання електроенергії від такого акумулятора, відбувається зворотній процес – маховик приводить в рух генератор, віддає йому свою кінетичну енергію, і сповільняє рух.

Сучасні електродвигуни і генератори мають високий ККД, а втрати при використанні сучасних технологій і матеріалів в конструкції накопичувача мінімальні. Це створює передумови для перспективи такого рішення.

2.jpg

Так виглядає електромеханічний накопичувач, розроблений для використання у Формулі-1

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка