Гельсінкі отримуватимуть тепло від 10 штучних островів-акумуляторів

Новий амбітний проект американської інноваційної компанії Carlo Ratti Associati (CRA) може забезпечити Гельсінкі технологічним джерелом тепла і стати для фінів місцем відпочинку від суворих північних зим. Hot Heart – це архіпелаг зі штучних островів-цистерн, які будуть акумулювати теплову енергію і направляти частину її на створення тропічного курорту, повідомляє Хайтек.

За планом, Hot Heart розташується біля берегів Гельсінкі і буде складатися з десяти штучних островів діаметром по 225 метрів,кожен з них - це, по суті, цистерна об’ємом 10 млн кубометрів води.

Енергія вітру, сонця та інших відновлюваних джерел за допомогою теплових насосів перетворюється в тепло і зберігається в цистернах у вигляді гарячої води, яка за необхідності використовується для опалення міста та здатна повністю забезпечити теплові потреби столиці Фінляндії.

Надлишки тепла від чотирьох островів можна буде направити на розважальні цілі і створити там курорти з басейнами і тропічними лісами, які будуть покриті прозорими куполами і підсвічені світлодіодами.

Ідея полягає в тому, щоб використовувати гігантські термальні акумулятори для зберігання енергії, коли ціни на неї падають до нуля і отримувати її для опалювальної системи, якщо попит зростає. Ця модель може бути застосована і для багатьох інших прибережних міст зі схожим кліматом.

Системою буде керувати штучний інтелект, який синхронізує виробництво і споживання теплової енергії. До кінця 2020-х система зможе забезпечувати 6000 ГВт*год теплової енергії, і все це без емісії вуглекислого газу і за ціною на 10% нижчою за нинішню.

Проект Hot Heat знаходиться на початковій стадії, але недавно став переможцем конкурсу Helsinki Energy Challenge. Його автори сподіваються, що він буде реалізований в 2028 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка