Греція виділить на встановлення систем зберігання енергії €200 млн

Греція виділила 200 мільйонів євро на субсидії для встановлення систем зберігання енергії.

Міністерство навколишнього середовища та енергетики країни восени планує закликати інвесторів представити плани з технології зберігання енергії у вигляді акумуляторних систем, заявив міністр Костас Скрекас на Економічному форумі в Дельфах, передає balkangreenenergynews.com.

Тендер на виділення субсидій буде планується провести у першому кварталі наступного року, - додав він. - Уряд готує 200 мільйонів євро на встановлення систем зберігання енергії, процес може початися, коли в Греції буде прийнята відповідна правова база і визначені всі умови».

За словами Костаса Скрекаса, підтримка буде надана проектам загальною потужністю у кілька сотень мегават. «Міністерство має намір використовувати кошти з Національного плану відновлення і стійкості Греції 2.0, - зауважив міністр. - Документ, що описує понад 170 інвестицій і реформ, був направлений до Європейської комісії минулого місяця».

Уряд очікує 31,2 мільярда євро у вигляді грантів і дешевих кредитів від фонду відновлення і стійкості ЄС (RRF) на загальну суму 750 мільярдів євро. Ще 59,8 млрд євро, як очікується, надійдуть від мобілізованих інвестиційних ресурсів, половина з яких, за прогнозами, буде у вигляді грантів.

Греція виділила 450 мільйонів євро на 1,4 ГВт систем зберігання енергії в енергосистемі країни з метою сприяння інтеграції нових потужностей з відновлюваних джерел енергії, полегшення перевантаження мереж, підвищення гнучкості електроенергетичної системи та ліквідності балансуючого ринку, підвищення адекватності системи, забезпечення енергоефективності та сприяння прозорому ціноутворенню на електроенергію, йдеться у документі. У цю суму входять і гідроакумулюючі гідроелектростанції.

Регулюючий орган з енергетики Греції отримав 98 заявок з 2019 року на зберігання електроенергії і насосні сховища у поєднанні з іншими технологіями, загальна планована потужність яких становить 8,9 ГВт, включаючи завод "Амфілохія" у Терні.

Наразі видано ліцензії більшості проектів, ще 34 - загальною потужністю 4,5 ГВт чекають на рішення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка