Геотермальна енергія Ісландії дійде до Європи

Геотермальні станції Ісландії протягом декількох років можуть збільшити виробництво електроенергї вдвічі і забезпечити нею будинки континентальної Європи.

iceland_small_map.jpgЕлектрика буде подаватися на континент через найдовший у світі, 1170 метровий підводний електрокабель. Проект розвитку геотермальних потужностей Ісландії може обійтися до € 2 млрд. При оцінці уряду, що 75% національних запасів ще не використовуються.

Гідроелектростанції на льодовикових річках країни забезпечують 73% виробництва електроенергії в країні, а решта генерується з геотермальних джерел. Хоча найближчим часом цей відсоток може бути значно збільшений.

Згідно Bloomberg, Гордур Арнарсон, ген.директор найбільшої енергетичної компанії Ісландії, що виробляє 70% національної електоенергії, заявив: "В Ісландії є можливість виробляти 30-35 тВт/год, якщо влада прийме таке рішення". Він також сказав: «Чим більше ми придивляємося до цього проекту, тим більше позитивних відгуків ми отримуємо".

Це питання стало особливо актуальне, коли Європа зіткнулася з тиском російських постачальників енергоресурсів і планує перейти на використання енергії з відновлювальних джерел.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка