Геотермальна енергія обігріває цілі міста

В деяких місцевостях природа розпорядилася так своїми енергетичними ресурсами, що певні види енергії можна використовувати практично без застосування додаткового обладнання для нагрівання. До такого виду енергії відноситься геотермальна енергія.

За різними підрахунками оцінюють температуру в центрі Землі у 66500С. Кожні 36 метрів глибини підвищують температуру грунту на 10С. Тепла або гаряча вода з великих глибин доставляється на поверхню і передається для обігрівання будинків або перетворюється в електроенергію. Ще в 1966 році на Камчатці була збудована геотермальна електростанція на 11 МВт. 

Pauzhetskaya_GeoES_vid_sverhu.jpg

Теплові електростанції на теплі підземних вод працюють  з глибинами до 5 км. Геотермальна енергетика розвивається досить інтенсивно в США, на Філіппінах, в Мексиці, Італії, Японії, Росії. Найпотужніша Геотес (50 МВт) побудована в США - Геотес Хебер. 

Heber-Geothermal-Plant.jpg

Місто Рено в Неваді, США, одержує теплову енергію з геотермальних джерел. Тут проживає 220 тисяч людей, і всі вони отримують майже безкоштовне тепло. Платити потрібно тільки за експлуатацію системи. Крім усього іншого, городяни використовують геотермальну енергію і для перетворення тепла на електрику. Місто цілком автономне, і навіть поставляє електроенергію в системи загального енергопостачання, заробляючи на цьому непогані гроші.

Є користь від підземного тепла і холодному Рейк’явіку в Ісландії, де використовують тепло надр для обігріву своїх будинків. Зараз геотермальна енергостанція в Рейк’явіку вважається однією з найбільших. Планують розробити систему, що дозволить продавати енергію до Європи.

В Масдарі, ОАЕ, використовують геотермальну енергію як "зелену" альтернативу викопному паливу - виробляють енергію для міста. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка