Геотермальне тепло - не тільки, як енергія для обігрівання

Пошук шляхів економії традиційних видів енергії, котрі стають все дорожчими, триває постійно і розвиває нові напрямки розвитку технологій. Але при цьому, варто звернути увагу і на традиційний спосіб використання давньої теплоощадної технології – пряме використання термальних вод.
В багатьох країнах геотермальне тепло, гаряча вода з підземних природних басейнів, використовується давно і успішно. При цьому не ставиться завдання отримати новий вид енергії, а використовується для задоволення життєвих потреб мешканців – для оздоровлення і відпочинку. При цьому, в тих закладах, що використовують гарячі підземні джерела, впроваджені певні технології використання тепла від цього первинного джерела. Отримуються додаткові економічні вигоди для надавачів таких послуг.

Читайте також: Опалення від каналізації? Дізнайтесь як
Велика пропозиція відпочинкових і оздоровчих закладів є в Польщі. Значним попитом користуються теплі (термальні) басейни. В основному це бальнеологічні заклади, котрі допомагають покращити фізичний стан відвідувачів за допомогою мінералізації і тепла підземних вод. Нижче наведені дані про специфіку деяких геотермальних басейнів.  
За 20 км від Ольштина знаходиться Аквапарк (Warmia Park Termy Medical), котрий працює вже 7 років. При площі басейну біля 1000 м2 йому не потрібен підігрів, адже вода природнім способом має температуру 27-36 С. 

1.jpg
Сильномінеріалізовані геотермальні води має басейн в Грудзяжі, де з 2006 року використовується тепло води для басейну 120 м2, що дає відвідувачам відчути себе тими, хто долучається до прихильників використання відновлювальної енергії. Температура води в басейні 32-360С без використання газових чи вугільних водонагрівачів.
Таким же чином економлять і лікуються в Познані (11 басейнів з площею біля 5000 м2), в місцевості Унеюв, в Мщонові, в Бялці Тарнавські, в Буковині Татранській, в Закопане …

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка