Ісландський стартап збільшив ємність акумуляторів у 9 разів

Ісландський стартап збільшить ефективність літій-іонних і залізо-нікелевих батарей у дев'ять разів.

Компанія Nanom пропонує використовувати наночастинки, щоб збільшити площу для переміщення електродів у батареях, передає hightech.plus

«Електромобілі на базі акумуляторів Nanom будуть проїжджати всю територію США — від східного узбережжя до Західного — на одній зарядці, - зазначають представники стартапу. - При цьому елементи живлення будуть важити у п'ять разів менше широко поширених рішень і помітно швидше заряджатися».

Стартап об'єднує ключові матеріали акумуляторів з наночастинками, які генерують енергію на мікроскопічному рівні. Додаткова перевага цього процесу - підхід Nanom може бути інтегрований у роботу існуючих підприємств з виробництва акумуляторів і не вимагає заміни виробничих ліній. 

"Надвелика площа поверхні впливає на швидкість зарядки і ємність, - пояснив гендиректор Nanom Арманн Койіч. - Якщо я беру візитну картку, то у мене є дві поверхні: лицьова і зворотна сторонни, але якщо я розріжу її на мільярд частин, то отримаю поверхню розміром з кілька футбольних полів, оскільки буду використовувати не тільки дві сторони, але і все те, що знаходиться між ними - ми можемо використовувати всю цю раніше невикористану площу для зберігання енергії".

Наночастинки просто змішуються з суспензією - стандартною частиною будь-якої виробничої лінії для елементів живлення. «Ми готові до співпраці з великими постачальниками акумуляторів, а модернізація заводів не займе багато часу», - зазначив Арманн Койіч. - Батареї з підтримкою наночастинок можуть бути вбудовані у матеріали, що використовуються для виготовлення автомобілів, кораблів і літаків».

Технологія Nanom дозволяє весь кузов електромобіля перетворити на один суцільний акумуляторний блок.

Наприклад, компанія вже створила пілотний проект, в якому електричний човен був сконструйований таким чином, що її корпус став батареєю — 15 метрів корпусу такого типу мають ємність накопичення енергії п'яти автомобілів Tesla.

Будь-який матеріал або конструкція, які Nanom перетворює у батарею, міцні, не містять шкідливих хімікатів, екологічні і не вибухають при ударі.

Критичною перешкодою на шляху використання всього потенціалу нанотехнологій досі була економічність виробництва наночастинки у достатніх кількостях. Метод компанії Nanom дозволяє створити таке масове виробництво дешево. Точний контроль всіх характеристик цього процесу дозволяє компанії унікальним чином формувати розмір частинок і площі поверхні, що призводить до створення унікальної наноструктури з унікальними властивостями. «Ми можемо перетворювати частинки мікронного розміру у частинки нанорозмірів у промислових масштабах», - заявили у Nanom.

Стартап вже налагодив дослідне виробництво наночастинок.

За рік роботи Nanom залучив $3 млн від декількох інвесторів, включаючи Village Global, Iceland Venture Studio, Perkins Coie і проекту Green Deal, підтримуваного Європейським Союзом. Компанія збирається розкрити своїх партнерів і розповісти більше про технології наночастинок у найближчі місяці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка