Іспанці розробили біопластик з оливкових кісточок

У Барселоні розробили біоматеріал з оливкових кісточок, який за властивостями нагадує пластик.

Проект розробили іспанський архітектор Хосеан Вілар і бразильський дизайнер Сільвана Катазін у дослідницькому центру FabLab, створеному за підтримки Євросоюзу, передає greenpost

Для виготовлення біопластику використовують оливкові кісточки - відходи виробництва оливкової олії, яку в Іспанії роблять як на великих підприємствах, так і у невеликих домогосподарствах. Барселонські винахідники додають до роздроблених кісточок три таємні інгредієнти, які роблять матеріал більш гнучким і нетоксичним. В результаті "оливковий" біопластик можна розплавити у каструлі, а потім надати пластику нову форму. Новий матеріал добре підходить для створення предметів інтер'єру, іграшок та інших виробів.

На відміну від звичайного пластика біоматеріал з оливкових кісточок зможе розкладатися природним шляхом після використання, а при нагріванні не виділяє шкідливих речовин.

Створення більш екологічних видів пластику - це частина європейської стратегії захисту навколишнього середовища від пластикового забруднення. У дослідницькому центрі FabLab інноватори мають змогу зробити прототип свого винаходу і перевірити життєздатність власної ідеї.

До 2030 року в Європі планують переробляти мінімум 50% всього пластика.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка