Ізраїльські вчені розробили ефективну технологію перетворення води на водневе паливо

Світове зростання економіки потребує все більше енергії, але нарощувати обсяги генерації без шкоди для навколишнього середовища непросто. Ізраїльські вчені домоглися рекордного ККД перетворення води на водневе паливо за допомогою сонячної енергії – вони відразу подвоїли попереднє досягнення. Ще трохи і штучний фотосинтез стане економічно вигідним. Для цього вже досягнуту ефективність потрібно збільшити всього на 20-30%, пише Phys.org.

Група вчених з Ізраїльського технологічного інституту представила на засіданні Американського хімічного товариства фотокаталізатор, який може перетворювати воду в водневе паливо за допомогою сонячного світла. Чотири роки тому вчені розробили гетероструктуру зі сферичними квантовими точками з кадмію-селеніду, укладену в стрижень з сульфіду кадмію. Частинки кадмію-селеніду притягували позитивні заряди, а негативні акумулювалися на кінці стрижня, де розміщувалися частки платини. ККД реакції відновлення склав 100%.

Для повноцінного функціонування фотокаталітична система повинна підтримувати і реакцію відновлення, і реакцію окислення, яка відбувається в кілька етапів. До того ж, її побічні продукти погіршують стабільність напівпровідника. Тому дослідники звернулися до нового з'єднання – бензиламінів. Виявилося, що можна виробляти водень із води, одночасно перетворюючи бензиламіни в бензальдегід.

«У цьому дослідженні ми трансформували процес з фотокаталізу в фотосинтез, тобто, сталася справжня конверсія сонячної енергії в паливо, – сказала Лилак Аміран, керівник проекту. Фотокаталітична система зробила перетворення сонячної енергії в хімічні зв'язки з коефіцієнтом конверсії сонячної енергії в хімічну 4,2%».

Це новий світовий рекорд, що вдвічі перевершує минулий результат. За словами вчених, вони в одному кроці від економічно вигідного прямого перетворення сонячної енергії в паливо. Для подальшого зростання ефективності процесу вчені задіяли штучний інтелект, який повинен допомогти їм з пошуком нових з'єднань з високими сонячно-хімічними перетвореннями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка