Ізраїльські вчені розробляють метод використання вологого повітря для генерування напруги

Ізраїльські вчені в ході лабораторних експериментів змогли згенерувати напругу за допомогою води і металу. Це відкриває можливість генерації стабільної електрики за допомогою вологого повітря. Дослідники вважають, що, можливо, відкрили нове джерело відновлюваної енергії.

Команда фахівців з Університету Тель-Авіва досліджувала природний феномен виникнення електрики під час грози. Попередні дослідження показали, що частинки води в повітрі здатні заряджати металеві поверхні силою тертя. І що деякі види металів здатні генерувати електричні заряди у відповідь на вологість повітря, інформує New Atlas.

Експерименти були покликані встановити, як між двома металами, один з яких заземлений, виникає напруга, коли на них впливає висока вологість. При сухому повітрі напруги не виникає. Вона з'являється, коли рівень вологості досягає 60%, і зникає, як тільки вологість починає падати. Тих же результатів вдалося домогтися під відкритим небом, в природних умовах.

«Ми спробували відтворити електрику в лабораторії і виявили, що різні ізольовані металеві поверхні можуть накопичувати різну кількість заряду з водяної пари в атмосфері, але тільки якщо відносна вологість повітря вища 60%, – пояснив професор Колін Прайс. – Влітку в Ізраїлі це відбувається майже щодня, і постійно – в тропічних країнах».

Дослідження показали, що вологе повітря може стати джерелом напруги приблизно в один вольт, що, за їхніми словами, не так уже й далеко від практичного застосування. Зокрема вчені пропонують заряджати невеликі акумулятори, на зразок батарейок АА. Технологія може виявитися корисною для країн, що розвиваються, де не скрізь є доступ до електрики, а вологість постійно тримається на високому рівні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка