Хорватія інвестує 67 млн євро у встановлення сонячних станцій на дахах будівель

Хорватія встановить на дахах більш ніж 3000 будівель сонячні електростанції загальною потужністю близько 100 МВт.

СЕС запрацюють у рамках проекту PVMax , передає balkangreenenergynews.com

Очікується, що інвестиції в ці сонячні електростанції складуть близько 66,8 млн євро.

Проект pvmax вартістю 1,98 млн євро буде реалізований регіональним енергетичним агентством Північно-Західної Хорватії (REGEA) і фінансуватися з Європейської програми місцевої енергетичної допомоги (ELENA), яка управляється Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

ELENA покликана підготувати необхідну документацію для сонячних систем на даху і передати кінцевим користувачам. «Очікується, що сонячні системи будуть встановлені державним сектором, громадянами, а також комерційним сектором. «Публічні дзвінки очікуються до кінця жовтня і будуть відкриті протягом усього проекту», - говорить директор REGEA Юлія Домач. - Метою проекту є розвиток ринку відновлюваних джерел енергії в Хорватії».

Зі свого боку, міністр економіки та сталого розвитку Томіслав Чорич заявив, що PVMax відповідає стратегії низьковуглецевого розвитку Хорватії та її меті перейти на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Незважаючи на значний сонячний потенціал, встановлена сонячна потужність Хорватії на душу населення становить всього 17 Вт у порівнянні з 500 Вт у Німеччині, 300 Вт в Італії і 100 Вт у Словенії.

Згідно з попередніми оцінками, потенціал сонячної енергії у Хорватії становить 6,8 ГВт, з яких 5,3 ГВт для фотоелектричних установок комунального масштабу і 1,5 ГВт для сонячних систем на дахах.

Найбільша у Хорватії сонячна електростанція потужністю 3,5 МВт була введена в експлуатацію у минулому році на острові Віс. Проект нульового субсидування був розроблений контрольованою державою енергетичною компанією Hrvatska elektroprivreda (HEP Group).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка