Китай почав онлайн-торгівлю квотами на викиди CO2

Китай почав онлайн-торгівлю квотами на викиди вуглекислого газу.

Як заявило Міністерство екології та навколишнього середовища КНР, даний крок покликаний скоротити викиди СО2, передає interfax.com.ua

Торги стартували 16 липня на Шанхайській екологічній та енергетичній біржі з котируванням 48 юанів за тонну ($7,4). До закриття ринку ціна піднялася до 51,23 юаня ($7,92), тобто на 6,7%.

За день були укладені угоди з обсягом квот 4,1 млн тонн на загальну суму 210 млн юанів ($32 млн), за даними Shanghai Securities News.

У початковий список підприємств, охоплених китайським ринком торгівлі квотами, входять більше 2 тис. електроенергетичних компаній. За оцінкою Мінекології, обсяг викидів СО2 цих підприємств перевищує 4 млрд тонн на рік.

Торгівля квотами - це процес купівлі та продажу дозволів на викид СО2 та інших парникових газів. Отримавши розподілені квоти, підприємства можуть продавати зайві обсяги іншим компаніям, які їх потребують.

Протягом 3-5 років в програму будуть включені представники ще семи галузей, включаючи хімічний і нафтохімічний сектори, виробництво будівельних матеріалів, залізної руди і сталі, кольорових металів, паперу, а також авіакомпанії.

Торгівля квотами спрямована на створення ринкового механізму контролю за викидами парникових газів. Також вона послужить важливим фактором для цілей Китаю по досягненню піку викидів вуглекислого газу до 2030 року і вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Зараз КНР займає перше місце у світі за обсягом викидів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка