Літнє тепло можна використовувати взимку завдяки солі

Коли б вміли зберігати тепло, котре влітку є надлишковим, то взимку відпала б потреба в багатьох складних системах обігрівання. Можна б тоді використовувати сонячні колектори набагато ефективніше. Таку систему пропонував професор Брунберг з Шведського Королівського  Технологічного Інституту у варіанті хімічної теплової помпи.

Система Tepidus шведського вченого передбачає вдвічі більшу ефективність через додаткове використання екзотермічної реакції. Система може досить довго акумулювати отримане тепло. Випробування проводилися ще в 1979 році для будинку площею 100 кв.м.

1.jpg

В підвалі будинку розмістили 5 ємкостей з сіллю – сульфідом натрію, а на даху 40 кв. м сонячних колекторів. Жодних інших нагрівачів будинок не мав. Система дала дуже велику ефективність перетворення енергії – 95%  і дуже велику щільність акумулювання. 

Акумулювання в такому проекті вимагає меншого об’єму у порівнянні з водою, камінням. В системі акумулювання немає рухомих частин, що дозволяє їй бути довговічною. 

Вказана сіль є основним складником ефективного акумулятора. Сульфід натрію є гігроскопічним – розігрівається при вбиранні вологості. Іншою потрібною характеристикою є те, що сіль не розчиняється під дією водяної пари. Тому ємкість із зволоження солі є акумулятором тепла для будинку. Коли сіль віддасть закумульоване тепло, її можна знову «заряджати» від сонячних колекторів або утилізувати інше тепло.

Читайте також: Запрацював найбільший в Європі завод по накопиченню відновлюваної енергії

Тепло, котре поступає, сушить сіль, надаючи їй можливість знову втягувати вологість і акумулятор готовий до роботи в наступному циклі. Водяна пара поступає в другу ємкість, де конденсує і знову стає готовою до зволоження солі.

Система працювала з дуже доброю щільністю всіх елементів з пониженням тиску – було відпомповане повітря. При низькому тиску вода парує при 10 С. Це фактично температура грунту. Водяна ємкість підтримувала контакт з грунтовим теплом.


Кожен кілограм сульфіду натрію може закумулювати і віддати 1 кВт*год енергії. Добре ізольований будинок може спожити взимку 8000 кВт*год енергії, при цьому для акумулювання  потрібно б було 8 тон солі. Перевагою такого теплового акумулятора є те, що він має низьку температуру і втрати тепла не є значними при тривалому зберіганні. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка