Mazda перейде на біопаливо з водоростей

Японська автомобілебудівна компанія Mazda Motor Corporation планує використовувати біопаливо з мікроводоростей замість звичайного бензину і дизельного палива.

Наразі автовиробник підтримує ряд дослідницьких проектів, спрямованих на вивчення можливості використання біопалива, передає Автотрансінфо

«Біопаливо на основі водоростей є цілком гідним аналогом звичайному бензину або дизельному паливу, - зауважують у компанії. - Розвиток біопалива з водоростей має вирішальне значення для досягнення вуглецевої нейтральності автомобілів, що працюють на двигуні внутрішнього згоряння».

При спалюванні такого біопалива виділяється тільки вуглекислий газ, який був поглинений з атмосфери завдяки фотосинтезу під час росту мікроводоростей, зауважують у Mazda Motor Corporation.

«Водорості можна вирощувати на непридатних для сільського господарства землях, не витрачаючи великі обсяги прісної води, а використовуючи тільки солі і стічні води, - пояснюють у компанії. - "Водорослеве" біопаливо має гарний спалах і є біорозкладаним та нешкідливим для навколишнього середовища в разі розливу».

Як зазначають у компанії, наразі біопаливо з водоростей потребує удосконалення. «Намагаємось підвищити ефективність водорослевого палива і знизити витрати на його створення, - зауважують у Mazda Motor Corporation. – Обидві опції матимуть вирішальне значення, аби продукт став комерційно доступним».

Завдяки впровадженню біопалива з мікроводостей японський автовиробник має намір різко скоротити викиди CO2 і продовжити використання двигунів внутрішнього згоряння спільно з електродвигунами приблизно на 95% своїх автомобілів у 2030 році. Компанія також очікує, що рідке паливо залишиться "домінуючим" в автомобільному секторі до 2040 року.

Компанія переконана, що біопаливо з мікроводостей дозволить досягти цілей довгострокової програми розвитку технологій "Sustainable Zoom-Zoom 2030"- скорочення викидів CO2 на 50% від рівня 2010 року до 2030 року і на 90% - до 2050 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка