Міненерго пропонує ввести стимулюючий тариф для будівництва систем накопичення енергії

Міністерство енергетики розробило проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку систем накопичення енергії». Згідно з пояснювальною запискою, законопроект покликаний забезпечити введення стимулюючих механізмів установки на електростанціях потужностей для акумуляції електроенергії, повідомляє Бізнес.Цензор.

Таку необхідність в Міненерго пояснюють стрімким зростанням встановлених потужностей об'єктів відновлюваної енергетики завдяки впровадженню моделі фіксованого «зеленого» тарифу. Так, в 2019-2020 роках встановлені потужності об'єктів ВДЕ зросли більш ніж утричі і до середини 2021 року вже досягли 9 ГВт.

«В умовах такого стрімкого розвитку об'єктів відновлюваної енергетики з негарантованих графіком генерації, зараз об'єднана енергетична система України (ОЕС України) має гостру потребу в додаткових балансують потужностях. Однією з перспективних технологій, яка дозволить підвищити гнучкість ОЕС України, є системи накопичення електричної енергії», – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

З метою розвитку таких систем законопроект передбачає:

  • введення нового учасника ринку електричної енергії – оператора системи накопичення енергії і встановлення його прав і обов'язків;

  • врегулювання питання ліцензування діяльності з накопичення енергії;

  • встановлення заборони для операторів системи передачі та розподілу здійснювати діяльність з накопичення енергії;

  • уточнення процедури проведення конкурсів на будівництво нової генеруючої потужності;

  • встановлення вимог для використання систем накопичення енергії виробниками електричної енергії, в тому числі з ВДЕ.

При цьому в якості стимулів для створення систем акумулювання запропоновано застосовувати:

  • встановлення плати за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності;

  • сприяння відведення земельної ділянки та/або виділення майданчика, в тому числі, обладнаних відповідною інфраструктурою електричних і / або газових мереж, для будівництва нової генеруючої потужності або системи акумулювання;

  • застосування механізмів державно-приватного партнерства;

  •  надання державної допомоги суб'єктам господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів.

Відповідно до законопроекту, в разі застосування в якості стимулу плати за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності, придбання такої послуги здійснюється оператором системи передачі (НЕК "Укренерго").

Законопроектом запропоновано встановити, що проекти з будівництва систем накопичення електроенергії будуть затверджуватися на конкурсі. НКРЕКУ за результатами конкурсу зобов'язаний передбачити в складі тарифу оператора системи передачі (НЕК "Укренерго") витрати на забезпечення спеціальних обов'язків по забезпеченню розвитку генеруючої потужності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка