Міста Болгарії отримають 3,4 млн євро грантів на геотермальні проекти

Болгарія отримає 3,4 мільйона євро грантів на реалізацію геотермальних проектів.

Конкурс пропозицій щодо використання геотермальної енергії для опалення або охолодження у державних або муніципальних будівлях у рамках програми відновлюваних джерел енергії, енергоефективності та енергетичної безпеки оголосило Міністерство енергетики Болгарії, передає balkangreenenergynews.com

Муніципальні адміністрації та державні установи можуть подати заявку на отримання грантів у розмірі від 200 000 до 400 000 євро для покриття до 100% вартості проектів.

Проекти реалізуватимуться у рамках фінансового механізму Європейської економічної зони на 2014-2020 роки і фінансуватися у рамках норвезької програми в рамках грантів ЄЕЗ.

Муніципалітети та державні установи можуть подати заявку до 10 вересня. Програма реалізується у партнерстві з норвезьким водно-енергетичним директоратом (NVE) та Національним енергетичним управлінням Ісландії (OS).

Гранти призначені для реконструкції існуючих систем та встановлення нових систем опалення або опалення та охолодження. Згідно з документацією, цільова потужність складає у цілому 5 МВт, що має знизити щорічні викиди вуглекислого газу на 54,280 тонни. Очікуваний обсяг виробництва становить 412 ГВт-год електроенергії на рік.

Тривалість кожного проекту не може перевищувати 18 місяців, і всі вони повинні бути реалізовані до 30 квітня 2024 року. Установи можуть подавати заявки на будівлі, в яких були реалізовані хоча б основні заходи з підвищення енергоефективності. Можна використовувати як мінеральну воду, так і грунтові води з постійною температурою.

Лише кілька муніципалітетів на південному заході Болгарії досі брали участь у таких проектах геотермальної енергетики.

На початку цього року двадцять місцевих органів влади країни були відібрані для отримання грантів за тією ж програмою на капітальний ремонт систем вуличного освітлення. Загальна вартість проекту становить майже 9,2 мільйона євро. Кошти на гранти ЄЕЗ виділяють Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, остання має ще й окрему програму грантів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка