Міжнародна фінансова корпорація виділяє Запоріжжю 35 млн євро на “розумне” місто та електротранспорт

Запоріжжя отримає позику у розмірі 35 млн євро на впровадження платформи «розумне» місто, а також на модернізацію електротранспортної інфраструктури, покупку тролейбусів з автономним ходом і електробусів.

Кошти виділяє Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку, передає interfax.com.ua

Інвестиція, що складається з 33 млн євро з власного рахунку IFC і 2 млн євро у формі змішаного фінансування від Фонду чистих технологій буде спрямована на підтримку адаптації міста до зміни клімату і поліпшення громадського транспорту.

"Проект є одним з ключових компонентів більш широкої стратегії IFC з підтримки розвитку інфраструктури України, реалізації кліматичних ініціатив і відновлення економіки у пост-пандемійний період", - наголошують у IFC.

Інвестиція IFC допоможе реконструювати до 2 км доріг на одній з центральних вулиць міста, придбати тролейбуси і електробуси і модернізувати інфраструктуру, ввести муніципальну інфраструктуру «розумного» міста для оптимізації управління дорожнім рухом і забезпечення моніторингу у режимі реального часу тиску у трубопроводах тепло - і водопостачання.

Крім того, будуть встановлені інформаційні табло з даними про умови дорожнього руху.

З самого початку проекту IFC у партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрії та Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO) працювала із Запорізькою міськрадою над підготовкою проекту до фінансового закриття та посилення його впливу на розвиток.

IFC надала рекомендації місту щодо проектування платформи та розробки інноваційної стратегії «розумного» міста, допомогла модернізувати підходи до управління екологічними та соціальними ризиками, а також підтримала Запоріжжя в отриманні першого міжнародного кредитного рейтингу.

Починаючи з 2004 року, IFC інвестувала і мобілізувала понад $9 млрд більш ніж у 280 інфраструктурних проектів у світі.

В Україні в рамках цієї ініціативи, зокрема в 2019 році, IFC допомогла Маріуполю купити 64 великих автобуси і модернізувати відповідну інфраструктуру.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка