NASA готує до запуску космічний корабель на «зеленому» паливі

Близько року тому NASA почало працювати над створенням нового ракетного палива Advanced Spacecraft Energetic Non-Toxic (ASCENT), яке повинно стати «зеленою» альтернативою гідразину, що широко використовується і володіє неабиякою токсичністю. Днями аерокосмічне агентство оголосило про завершення досліджень і анонсувало місію з запуску «екологічно чистого» космічного корабля, передає Finance.ua.

Ракетне паливо нового типу забезпечує збільшення питомої щільності імпульсу на 50% в порівнянні з монопаливом на основі гідразину. Таке паливо менш токсичне, коштує дешевше і не вимагає використання костюмів хімзахисту при роботі з ним. За словами представників агентства, воно стане «зеленою» альтернативою існуючим токсичним варіантам, але пов’язана з паливом силова установка ще ніколи не використовувалася в реальних місіях. Розробники запевняють, що провели всі необхідні випробування на придатність палива до експлуатації.

Зараз NASA вирішило майже всі технічні питання, пов’язані з доказом того, що ASCENT можна використовувати для його власних космічних програм, а також для запусків ракет комерційних компаній. Агентство вже планує місію Lunar Flashlight, в якій буде задіяний невеликий космічний корабель на «зеленому» паливі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка