На Дніпропетровщині запустили когенераційну установку на шахтному метані потужністю 1,6 МВт

У Павлограді(Дніпропетровська область) на шахті "Степова" ввели в експлуатацію когенераційну установку з виробництва електроенергії і тепла з шахтного метану потужністю 1,56 МВт.

Проект реалізувало "ДТЕК шахтоуправління" Першотравенське "(об'єднання "ДТЕК Павлоградвугілля") спільно з українською Recycling SoluJons, передає Енергореформа

Вироблена на когенераційній установці електро - і теплова енергія використовується на шахті для обігріву та енергопостачання блоку №2.

"На шахті "Степова", де ми щорічно отримуємо близько 2 млн тонн вугілля, у процесі видобутку виділяється велика кількість метану, який ми зараз відкачуємо за допомогою дегазаційної установки, - повідомив директор з видобутку вугілля "ДТЕК Енерго" Михайло Барабаш. – Зараз газ, який раніше просто викидали в атмосферу, перетворюється на електрику за рахунок спалювання і з мінімальним впливом на навколишнє середовище".

За словами генерального директора Recycling Solutions Дмитра Ануфрієва, в Україні переробляється тільки 1% шахтного метану. “Обсяг інвестицій у проект склав $2,6 млн, - зауважив він. – Ми відповідали за розробку технічного рішення, залучення фінансування, будівництво, запуск проекту і наразі займаємося його операційним управлінням».

Аналогічні проекти планують впровадити ще на двох шахтах об'єднання "ДТЕК Павлоградвугілля". «Це дозволить в найближчі два роки знизити парникові викиди при виробництві вугілля приблизно на 3%», - зауважують ініціатори проекту.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка