На Запорізькій теплоелектростанції запускають систему накопичення енергії потужністю 1 МВт

На Запорізькій теплоелектростанції запускають промислову систему накопичення енергії потужністю 1 МВт та ємністю 2,25 МВт-рік.

Монтаж першої в Україні energy storage завершила компанія ДТЕК, передає expro.com.ua

«Незважаючи на складнощі з логістикою, викликані пандемією, ДТЕК дотримується графіка: ми вже завершили монтаж батареї, підключили її до мережі і зараз проводимо пусконалагоджувальні роботи, - повідомив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе. - Також спільно з одним з підрядників у цьому проекті, канадською компанією Sungrid, ми провели пробне тестування».

Цей проект ДТЕК дасть старт новому ринку накопичувачів енергії в Україні, та зробить великий внесок у трансформацію енергетичної галузі країни в цілому.

Для повноцінної участі energy storage в енергетичному ринку України ще необхідно сформувати регуляторне середовище.

«У Канаді ми використовуємо системи накопичення енергії вже п'ять років, - сказав генеральний директор компанії Sungrid (Канада) Джеремі Гьорц. - У нашої компанії є багато пілотних і комерційних проектів у Канаді та США, а тепер ми запускаємо першу таку технологію в Україні».

У липні 2020 року ДТЕК підписав контракт з американською компанією Honeywell на поставку літій-іонної системи накопичення енергії потужністю 1 МВт та ємністю 2,25 МВт-рік. Запуск системи був запланований у 1 кв 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка