На околицях Берліна вирощують плантації енергетичної тополі для опалення

У Штансдорфі(Бранденбург, Німеччина) зібрали перший урожай енергетичної тополі для берлінської біо-теплоелектростанції у районі Меркішес-Фіртель.

Плантація площею п'ять гектарів закладена п'ять років тому забезпечила близько 200 тонн деревної тріски, передає solarserver

На полях Бранденбурга росте енергетична тополя та верба для теплопостачання столиці. Лише урожаю зібраного у Стансдорфі вистачає, щоб забезпечити «зеленим» теплом близько 50 домогосподарств протягом року.

Сезон збору врожаю на енергетичних плантаціях завершує Energy Crops GmbH, дочірня компанія Vattenfall Heat Berlin. В цілому, компанія працює на близько 2000 гектарах. У цьому році було зібрано енергетичної деревини на чверті площ.

"Енергетичні «ліси», де переважно ростуть тополі, добре розвиваються і приносять очікувані врожаї, - говорить виконавчий директор Energy Crops Ян Грундман. – Фермери використовують непридатні для вирощування сільськогосподарських культур землі для енергетичної деревини, а ми отримуємо ефективний і надзвичайно стійкий біоенергетичний носій“.

На плантаціях з швидкозростаючими видами дерев можна збирати врожай кожні три-п'ять років протягом 20 років. При цьому на таких сільськогосподарських угіддях зберігаються грунти, збільшується біорізноманіття, тому що використання добрив і засобів захисту рослин надзвичайно низьке. Таким чином, перед фермерами відкривається нова сфера бізнесу, яка пропонує економічно і екологічно значимий варіант, особливо для полів з низькою врожайністю.

У 2015 році у Штансдорфі висадили 50.000 саджанців енергетичної тополі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка