Нафтогазова компанія Саудівської Аравії інвестує у гравітавційні системи зберігання енергії

Нафтогазова компанія Saudi Aramco (Саудівська Аравія) інвестувала у гравітаційні накопичувачі енергії.

Частку у швейцарській компанії Energy Vault придбав Saudi Aramco Energy Ventures(SAEV), венчурний підрозділ найбільшої у світі нафтогазової компанії, передає businesswire.com

«Інвестиція допоможе прискорити будівництво гігаватних гравітаційних накопичувачів енергії, які можуть підтримувати великомасштабні вітрові і сонячні електростанції, - заявляють у Energy Vault, яка розробляє і будує системи, які працюють за принципом гідроакумулюючих електростанціях, тільки замість води використовують тверді матеріали. - Пристрій накопичувача піднімає вантажі (композитні блоки) на висоту (зарядка накопичувача) і «скидає» їх вниз (перетворення потенційної і кінетичної енергії в електричну)».

«Система може досягати ефективності приблизно в 90%, працювати протягом 30-40 років, забезпечуючи необмежену кількість циклів і без зниження початкової ємності, зазначають у компанії. «Ми використовуємо екологічно стійку сировину, а саме відходи, які у іншому випадку направляються на звалища», - зауважують швейцарці.

"Ми інвестуємо в компанії, які розробляють технології, що мають стратегічне значення для Aramco, - заявив Махді Аладель, генеральний директор Aramco Ventures, дочірньої компанії Saudi Aramo. - Інноваційна технологія зберігання енергії Energy Vault має унікальні екологічні та економічні переваги і ми раді прискорити її глобальне розгортання".

Energy Vault досягла швидкого і значущого прогресу за останні 12-18 місяців, оскільки завершила перше комерційне розгортання технології, заявив Роберт Піконі, генеральний директор і співзасновник Energy Vault.

Перша комерційна система Energy Vault 5 МВт/35 МВт*год була завершена у липні 2020 року і підключена до національної мережі Швейцарії.

Energy Vault створила модульну платформу під назвою EVx, яка дозволяє масштабувати сховище з кроком 10 МВт/год до ємності у кілька гігават-годин.

EVx також гнучка у тривалості зберігання енергії: це можуть бути системи з високими вимогами до потужності і відносно короткими термінами зберігання — від 2 до 6 годин, так і більш «ємні» системи — від 6 до 12 годин.

Нова платформа EVx була модернізована у порівнянні з початковими розрахунками і тепер на 40% нижче по висоті, при цьому використовуються ті ж композитні блоки, які зроблені з відходів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка