Нові ванадієві батареї: дешевші та працюють вічно

Після десятиліть досліджень та $100 млн інвестиційних вкладень, стартап Imergy Power Systems незабаром почне поставки своїх нових батарей нового покоління із переробленого ванадію. 50-ти кіловатний акумулятор буде доступний вже наступного місяця і зможе зберігати до 200 кВт-год електроенергії, використовуючи ванадій, отриманий із відходів промисловості та навколишнього середовища.  

Ідея полягає в тому, що клієнти - власники комерційних приміщень або сонячних ферм - зможуть використовувати ці батареї, щоб знизити свої щомісячні платежі за електроенергію або відключитися від загальної електромережі. 

Наприклад, в місцях, де електрика дуже дорога, власники будинків зможуть заряджати батарею вночі, коли тарифи на електрику нижчі, і використовувати енергію акумулятора протягом дня, коли тарифи високі. Власники ж сонячних ферм зможуть використовувати батареї для акумулювання енергії протягом дня, щоб її можна було використовувати в нічний час, коли сонце сідає.

Ванадієві батареї, які були винайдені ще раніше, потребували чистий ванадій, що значно підвищувало їхню собівартість. Також, чистий ванадій не може працювати при високих температурах. Проте команда Imergy говорить, що собівартість їхньої батареї - менше $300 за кВт-год, а також може працювати при температурі до 55 С.

Батарея Imergy не така як традиційні літій-іонні акумулятори. Її переваги у тому, що вона може бути дешевшою, ніж літій-іонні батареї і що її сукупну ємність можна легко збільшити.

1.png

Що унікально у ванадієвій батареї - це те що вона з часом не деградує, в той час як літій-іонні акумулятори з кожним зарядом-розрядом втрачають свою здатність утримувати заряд.


Керівництво Imergy повідомляє, що у них вже є клієнти на першу батарею нового покоління і вона буде готова вже в наступному місяці. 

А до середини наступного року Imergy планує поставити батарею потужністю 1 МВт-год. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка