Нові залізо-хромові акумулятори не гірші від гідроакумулюючих електростанцій

Є нові розробки акумуляторів, які можуть змінити стан речей в енергетиці. Так рахують учасники стартапу Enervault з Каліфорнії, які зуміли досягти стабільної роботи нових акумуляторів.

Дуже швидкими темпами розвивається вітрогенерація та сонячні електростанції. Вартість фотоелементів знизилася в кілька разів і вони стали дуже привабливими для використання. В Німеччині вже кожна 19-та кіловат-година виробляється саме цими елементами. Але великою перепоною впровадження цієї енергетики є постійне переривання і відновлення роботи генерації, які залежать від нестабільності вітропотоків чи світіння сонця. Для таких систем потрібні масштабні акумуляційні потужності

В штаті Каліфорнія вже зрозуміли необхідність масового застосування накопичувальних потужностей і першими в світі прийняли законодавчі акти (Assembly Bill 2514) для генеруючих компаній, якими зобов’язують довести рівень акумуляції в 2020 році до 1325 ГВт. Нові сонячні та вітрові електростанції не будуть мати дозволу на будівництво без акумуляторів. Такий крок повинні будуть зробити й інші країни. 

Вже кілька місяців проводиться розробка і випробування дослідно-промислової мегаватної залізо-хромової акумуляційної батареї. Вдень йде накопичення електроенергії від електростанції потужністю 150 кВт, а у вечірні і нічні години електроенергія передається в мережу. Технічні характеристики цих акумуляторів нижчі від літій-іонних, але вони суттєво дешевші будь-яких сучасних акумуляторів. Акумулятор зберігає енергію у вигляді водяних розчинів, в яких міститься значна кількість заліза і невелика кількість хрому. Використовуються дуже дешеві і прості компоненти. 

При попередніх дослідах, часто відбувалась хімічна реакція з виділенням водню і зв’язуванням заліза і хрому, які випадали в осад. Enervault вдалось знайти спосіб обійти проблему за допомогою простого сепаратора, який розділяє водяні розчини до і після окислення металів. «Живучість» новинки стала досить високою: за кілька місяців випробування не вдалося зареєструвати будь-яких значних деградацій акумулятора, який видає 250 кВт потужності протягом чотирьох годин.

6.jpg

Нарощування потужностей може відбуватися за допомогою збільшення об’ємів баків з водяним електролітом. Нова технологія не є ідеальною, адже її ККД тільки 70%, а решта 30% енергії розсіюється у вигляді тепла. Дані акумулятори мають практично такий же ККД, як в ГАЕС, які працюють за принципом перекачування води у верхній басейн, а потім пропускання води через турбіну. Але баки нових акумуляторів можна розмістити там, де це потрібно, на відміну від ГАЕС, які прив’язані до певного рельєфного місця.

Команда Enervault працює над проектом з 2008 року і впритул підійшла до комерціалізації роботи. На розробку отримано $5 млн від американського міністерства енергетики і $25 млн надали такі відомі інвестори в галузі нових технологій, як 3M, Mitsui Global Investment, TEL Venture Capital ("дочка" Tokyo Electron) і Total Energy Ventures.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка