Природні катастрофи спричинені змінами клімату забрали життя понад мільйон людей

Внаслідок природних катастроф, таких як посухи, буревії, повені та надвисокі температури, у світі протягом кількох останніх десятиліть загинули понад мільйон людей.

Про це повідомив генсек Всесвітньої метеорологічної організації (WMO) Петтері Таалас, передає mind.ua

«Природні катастрофи спричинені, зокрема, й змінами клімату та посилюються ними», - зауважив він.

Експерти підрахували кількість жертв природних катастроф у світі за період з 1970 до 2019 рік. Найбільше людських життів у цей період забрали посухи, від яких померли 650 000 осіб, ще 580 000 людей стали жертвами буревіїв, повені стали причиною передчасної смерті 59 000 осіб, ще 56 000 осіб померли внаслідок впливу екстремальних температур повітря.

Експерти організації оцінили й матеріальні збитки від цих природних катастроф. Найбільше збитків було завдано буревіями, які за останні майже 50 років завдали у світі шкоди на загальну суму $521 млрд. Повені спричинили збитки у розмірі $115 млрд. Для Європи найбільш руйнівною за обсягом матеріальних збитків виявилася повенева катастрофа 2002 року у Німеччині, насамперед у долині річки Ельба – вона тоді обійшлась ФРН у $16,5 млрд. Експерти припускають, що збитки від повеней, що стались на заході Німеччині у липні цього року, будуть ще більшими.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка