Прощавайте безкоштовні пакети: у грудні на пластикові пакети введуть мінімальні ціни

В Україні введуть мінімальні ціни на безкоштовні пластикові пакети у грудні 2021 року.

Відповідну постанову, яка необхідна для реалізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів, незабаром розгляне Кабінет міністрів, передає ecopolitic.com.ua.

Згідно з документом, розповсюдження пластикових пакетів в Україні можливе лише на платній основі, а мінімальні роздрібні ціни встановлює Кабмін. Нові норми стосуються пакетів у формі "рукава", з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів. Очікується що норми вступлять у силу 10 грудня 2021 року.

Уряд визначив, що пакети не можуть продаватися дешевше, ніж за: 2 грн/шт. – без ручок та бічних складок; 2,50 грн/шт. – без ручок із бічними складками або з ручками без бічних складок; 3 грн/шт. – з ручками та бічними складками. Такі ціни є тотожними тим цінам, за якими зараз продаються пластикові пакети. Вимоги не поширюються на біоразкладаємі пакети, та пакети розміром 225х345х450 мм – як "первинне пакування". Вони призначені для упаковки свіжої риби, м'яса та продуктів із них, а також сипучих продуктів та льоду.

“Реалізація проекту постанови сприятиме поступовому зменшенню обсягу використання пластикових пакетів, покращенню стану екологічної безпеки та благоустрою територій в Україні, модернізації виробничих та технологічних процесів, стимулюватиме розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів”, – зазначено у пояснювальній записці.

Використання вже існуючих пакетів не забороняється, а штраф за безкоштовне поширення пластикових пакетів складатиме від 1 700 до 3 400 гривень.

Закон про обмеження обігу пластикових пакетів Верховна Рада схвалила у червні 2021 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка