Провідні країни обкладають додатковими податками викопну енергетику, а не ВДЕ – Савчук

Провідні країни Європи, Північної Америки обкладають додатковими податками енергетику на викопних видах палива і максимально сприяють розвитку відновлюваної енергетики, тоді як Україна планує запровадити акциз на електроенергію з відновлюваних джерел, що є негативним сигналом для інвесторів.

Таку думку висловив виконавчий директор компанії Clear Energy, екс-керівник Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук 6 липня на конференції CISOLAR, передає expro.com.ua

«Запровадження акцизу на електроенергію з відновлюваних джерел енергії - негативний крок, - сказав він. - Європа, Америка вводять та збільшують податки на викиди СО2, найбільше податків заплатить вугільна енергетика, адже вона створює найбільше викидів, але будуть платити всі – і ринок нафтопродуктів, і ринок газу, а єдина енергія, яка не генерує викидів, – це чиста енергія, тому всі уряди світу та фінансові установи максимально сприяють її розвитку, а обкладають податками викопні викиди палива».

За словами Савчука, на фоні можливого запровадження акцизу та зниження платіжної дисципліни Державне підприємство «Гарантований покупець» фінансові установи обмежують обсяг інвестицій у ВДЕ.

«Введення податку на ВДЕ – це мінус, це черговий цвях, а на фоні падіння відсотку платежів з боку «Гарантованого покупця» нема про що говорити з банківськими установами, - додав Ігор Савчук. - Банки дуже скептично дивляться на наші пропозиції, адже вони запитують, а звідки ми будемо брати кошти».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка