ЄС інвестує 7,9 млн євро у створення єдиної інтелектуальної електромережі для розвитку ВДЕ

Європейський Союз інвестує 7,9 млн євро у створення єдиної інтелектуальної електромережі для розвитку відновлюваних джерел енергії.

Проект IElectrix реалізує консорціум, лідером якого є французький оператор розподільних мереж Enedis за підтримки німецької електроенергетичної компанії E.ON у якості технічного директора, передає world-energy.org

Два акумуляторних сховища E. ON вже інтегрувала у свої мережі - у Фрідланді, Мекленбург-Передня Померанія, Німеччина, і у Занке, Угорщина.

Наразі підключена третя великомасштабна мобільна та гнучка система зберігання акумуляторних батарей (battery storage space systems,BESS) до локальної розподільної мережі у селі Дюзс, Центральна Угорщина.

Очікується, що мобільна система зберігання енергії, розташована у селі Дюзс, допоможе подальшому розширенню зеленої енергетики у регіоні, який пропонує відмінні умови для фотовольтаїки, але установка більшої кількості сонячних станцій сповільнилася, оскільки нові установки перевищують наявні потужності мережі. Мобільні акумуляторні батареї можуть швидко збільшити частку відновлюваних джерел енергії у місцевих мережах. Вартість такого сховища може бути до 80% менше витрат на звичайне розширення мережі. У деяких випадках економія часу може становити кілька років.

"Загальна встановлена потужність сонячних електростанцій, підключених до мережі, зросла більш ніж у 17 разів за останні чотири роки в зоні обслуговування E. ON тільки в Угорщині, - говорить Аттіла Кісс, генеральний директор E. ON в Угорщині. - За допомогою наших рішень ми хочемо допомогти домашнім господарствам і підприємствам отримати вигоду з цього розвитку і використовувати місцеву зелену енергію там, де вона генерується, що посилить створення місцевої цінності і зробить перехід на відновлювані джерела енергії більш привабливим".

Мобільні накопичувачі у Німеччині та Угорщині стануть реальними демонстраційними проектами для сталого енергетичного майбутнього, додав він.

Протягом наступних трьох років E.ON інвестує більше 7 мільярдів євро тільки у німецькі розподільні мережі.

Установки розроблені компанією покликані сприяти інтеграції нових екологічно чистих електростанцій в існуючі мережі у найкоротші терміни.

"Розширення використання відновлюваних джерел енергії є фундаментальною передумовою для досягнення Європою своїх кліматичних цілей, - говорить Марк Рітцманн, керуючий директор E. ON Innovation. - Протягом наступного десятиліття можливості використання відновлюваних джерел енергії зростатимуть як ніколи раніше, проте існуючі мережі не були розроблені для вирішення цих завдань, коли вони були побудовані, і для подолання цього розриву, необхідні інтелектуальні технології для забезпечення короткострокової гнучкості".

Мобільні сховища розглядаються як недорога альтернатива розширенню мережі, яка покликана компенсувати вузькі місця у мережі і прискорити перехід на екологічно чисту енергію на місцевому рівні без негайного додаткового розширення мережі.

IElectrix є частиною Horizon 2020, найбільшої дослідницької та інноваційної програми ЄС. Протягом трьох з половиною років 15 партнерів по проекту з восьми країн ЄС і оператор розподільної мережі Tata Power DDL з Індії спільно розробляють мобільні системи зберігання даних у якості швидкого і економічно ефективного вирішення місцевих проблем в розподільній мережі.

Загальна вартість проекту IElectrix, метою якого є створення єдиної та інтелектуальної європейської електромережі для інтеграції відновлюваних джерел енергії по всьому континенту, становить 10,7 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка