ЄС переглядає принципи державної допомоги щодо клімату, енергетики та навколишнього середовища

Європейська комісія переглядає керівні принципи державної допомоги у сфері клімату, енергетики та навколишнього середовища.

ЄК закликала представити зауваження щодо пропонованого перегляду, , передає balkangreenenergynews.com

Громадяни, фірми, експерти, державні органи та споживчі та екологічні організації в Європейському Союзі можуть брати участь у процесі громадських консультацій щодо майбутніх керівних принципів державної допомоги у галузі клімату, енергетики та навколишнього середовища (CEEAG). Крайній термін для відповідей - 2 серпня.

Документ, який готується, повинен замінити керівні принципи державної допомоги у галузі енергетики та навколишнього середовища або EEAG у кінці року. «Ми хочемо охопити нові галузі, такі як чиста мобільність і декарбонізація, і узгодити правила з Європейською зеленою угодою, - заявили у ЄК.

Підтримка призначена для відновлюваних джерел енергії, енергоефективності будівель, циркулярності, біорізноманіття та інших проектів. Переглянуті правила, як правило, дозволять покривати суми допомоги до 100% дефіциту фінансування і впроваджувати нові інструменти допомоги, такі як вуглецеві контракти на різницю, але за допомогою процедур конкурсних торгів, щоб забезпечити мінімальну державну допомогу.

Комісія має намір запровадити конкурсні торги з цілого ряду технологій і дозволити урядам покрити до 100% прогалин у фінансуванні проектів.

За словами членів комісії, керівні принципи спрямовані на те, щоб допомогти державам-членам досягти цільових показників у галузі енергетики і клімату з найменшими витратами для платників податків і без невиправданих спотворень конкуренції на єдиному ринку.

REScoop, Федерація кооперативів з зеленої енергетики, відразу ж заявила, що нові керівні принципи подвоять кількість аукціонів і тендерів на відновлювані джерела енергії. Енергетичним громадам доведеться не тільки конкурувати з більшими комерційними проектами за підтримку, але й потенційно конкурувати з іншими низьковуглецевими технологічними підходами, попереджає REScoop.

"Новий проект керівних принципів пропонує позбутися спеціальної категорії підтримки відновлюваних джерел енергії, змішуючи її з іншими так званими «низько вуглецевими» технологіями, такими як захоплення, зберігання та утилізація водню та вуглецю (CCSU),- йдеться у заяві. - Це означає, що за замовчуванням енергетичним співтовариствам доведеться не тільки конкурувати за підтримку з більшими комерційними проектами, але й потенційно конкурувати з іншими низьковуглецевими технологічними підходами, це також дозволило б продовжити підтримку технологій, що працюють на викопному паливі, що сприяють зміні клімату, таких як природний газ".

На думку Європейської федерації відновлюваних джерел енергії (EREF), ця пропозиція є «неповною і непридатною для зеленого переходу». «Це фактично залишає відкритими двері для ядерного і викопного палива, які шляхом уловлювання, зберігання і використання водню і вуглецю продовжуватимуть отримувати підтримку від держав-членів", - підкреслюється у документі.

Європейська комісія заявила, що державна допомога навряд чи буде можлива для "заходів, які включають підтримку найбільш забруднюючих викопних видів палива". Тим не менш, природний газ дійсно зможе отримати виняток, якщо інвестиції будуть сумісні з кліматичною метою на 2030 рік і кліматичною нейтральністю на 2050 рік.

Держави-члени повинні будуть повідомити про витрати з точки зору суми допомоги в євро на одиницю досягнутого скорочення викидів парникових газів у тоннах еквівалента діоксиду вуглецю.

Уряди можуть отримати можливість поєднувати підтримку енергоефективності у будівлях з державною допомогою для додаткових проектів, таких як відновлювані джерела енергії та зарядні станції для електромобілів.

Для досягнення цільового показника скорочення викидів не менше ніж на 55% до 2030 року ЄС повинен скоротити викиди парникових газів у будівлях на 60%. У документі показано, що держави-члени зможуть поєднувати підтримку підвищення енергоефективності будівель за допомогою будь-яких інвестицій, які покращують їх енергетичні або екологічні показники, такі як інфраструктура на місці для виробництва і зберігання відновлюваної енергії, зарядні станції для електромобілів і обладнання для оцифрування.

План також передбачає надання урядам права компенсувати дострокове припинення прибуткової діяльності з видобутку вугілля, торфу і сланцю, зокрема упущену вигоду, і покривати виняткові соціальні та екологічні витрати у цьому секторі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка