Шотландія інвестує у водневу економіку понад 133 млн. доларів

Шотландія прагне встановити електролізери потужністю 25 ГВт до 2050 року. Пол Уілхаус, міністр енергетики Шотландії, оголосив про інвестиції у розмірі 100 мільйонів фунтів стерлінгів (133,5 мільйона доларів) на підтримку водневих технологій в країні, пише PV-magazine.

Уряд Шотландії вважає, що показник 25 ГВт електролізерних потужностей до 2050 року є досяжною метою. Цього було б достатньо для отримання 126 ТВт*год «зеленого» водню, 32 ТВт*год буде використано для внутрішнього споживання, а 94 ТВт*год буде експортовано в інші країни. До 2030 року, згідно з оцінками уряду, близько 5 ГВт потужностей електролізерів мають бути підключені до мережі. Очікується, що більшу частину цих «зелених» водневих потужностей генеруватимуть як морські, так і наземні вітрові електростанції, що є переважним відновлюваним джерелом енергії в країні. Перший водневий центр Шотландії буде створений в порту Абердін.

«Унікальними торговими точками Шотландії є її природні ресурси, інфраструктура та кваліфікована робоча сила, які дозволяють нам стати виробником найдешевшого водню в Європі до 2045 року», - зазначив уряд Шотландії у своїй заяві про водневу політику.

У наступному році урядовці мають опублікувати повний план дій щодо водню. Перші проекти мають реалізувати у 2021-2026 роках.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка