Шотландія вкладе у застосування водневого палива €105 млн

У найближчі п'ять років Шотландія вкладе у застосування водневого палива 100 мільйонів фунтів(€105 млн).

Кошти будуть виділені з 180 мільйонів, які зараз знаходяться у держфонді підтримки переходу цієї частини Великобританії на нульову емісію газів в атмосферу, передає haqqin.az

«Водень швидко знаходить собі місце на міжнародній арені як перспективне рішення відмови економіки від викопних видів палива і як ключовий елемент енергетичної трансформації, - заявив міністр енергетики Шотландії Пол Вілхаус. - Шотландія готова зіграти свою роль разом з європейськими країнами – для цього ми інвестуємо 100 мільйонів фунтів з коштів шотландського уряду в стимулювання водневого сектора і в ланцюжок доставки цього палива».

За його словами, Шотландія вже має достатньо природних ресурсів для забезпечення виробництва дешевого водню. «Досягнення у сфері морської інженерії дозволять нам використовувати енергію вітру, хвиль і припливів для виробництва водню, - пояснив Пол Вілхаус. - Шотландія є однією з найкраще підготовлених країн у світі для виробництва конкурентоздатного за ціною водню на цілі нашої економіки».

Крім того, надлишки водню Шотландія зможе поставляти в інші європейські країни при зростаючій потребі в ньому і існуючій нестачі на ринку, додав міністр.

Аналіз, проведений владою в Единбурзі, показує, що водневе виробництво може дати шотландській економіці до 25 мільярдів фунтів на рік.

"Жодне паливо, жодна технологія не можуть самі по собі дати рішення кліматичних проблем, проте водень має потенціал, щоб стати важливою частиною прогресивної, низько-емісійної енергетичної системи, що підтримує наш перехід до нульових викидів в атмосферу на транспорті, в опаленні і промисловості, - пояснив міністр Пол Вілхаус. - Ми зацікавлені у підтримці цього перспективного сектора економіки, для такої мети ми перетворимо процеси виробництва, складування та використання енергії, що, у свою чергу, дасть максимальні економічні вигоди, які може принести виробництво водню».

У зв'язку з прийнятою програмою Шотландія може стати провідною водневою країною, яка буде виробляти до 5 ГВт відновлюваного і низькоемісійного водню вже до 2030 року. Цього буде достатньо для забезпечення енергією 1,8 мільйона будинків.

У свою чергу президент компанії Scottish Hydrogen and Fuel Cell Association Найджел Холмс підкреслив, що досягнення до 2045 року нульової емісії абсолютно можливе. Його висновки ґрунтуються на дослідженнях, проведених у декількох містах Шотландії і на західних островах. Острови і порти, за його викладками, стануть центрами інновацій у сфері енергетики, концентруючи увагу у великій мірі на поновлюваних джерелах для виробництва водню. Це і дасть до 2045 року Шотландії до 25 гігават енергії.

«Вироблятимемо 126 терраватт на годину «зеленого» водню на рік, з яких 32ТВт-год забезпечать Шотландії досягнення нульової емісії, а 94 ТВт-год стануть екологічним експортним продуктом», - каже Найджел Холмс.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка