Шведи побудують у Маріуполі централізоване теплопостачання на біопаливі

У Маріуполі котельні централізованого теплопостачання переобладнають під біопаливо і скидне тепло.

Пілотний проект з модернізації комунального підприємства "Маріупольтепломережа" обговорював міський голова Маріуполя Вадим Бойченко на зустрічі з командою консультантів програми "Швеція-Україна: підтримка централізованого теплопостачання" (SUDH) 10 березня, передає mariupol-express

«Програма покликана надати споживачам якісні послуги з мінімальним впливом на навколишнє середовище, - зауважили шведські консультанти. - У Маріуполя є перевага - він знаходиться в списку першочергових міст на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту».


«Програма покликана надати споживачам якісні послуги з мінімальним впливом на навколишнє середовище, - зауважили шведські консультанти. - У Маріуполя є перевага - він знаходиться в списку першочергових міст на розробку техніко-економічного обґрунтування проекту».

Як розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, місто подало заявку на участь у програмі і було відібрано для відвідування консультативною групою. Гості зі Швеції підкреслили, що хочуть профінансувати проекти, пов'язані зі скороченням використання природного газу для опалення. Особливо цікавим для них є проекти зі спалювання сміття та переобладнання котелень під біопаливо і скидне тепло, передає 0629.com.ua

Якщо проекти будуть схвалені, то Маріуполь отримає кредит до 5 млн євро на їх реалізацію. До 30% з цієї суми (до 1,5 млн євро) - грантова складова. Крім того, як мінімум 10% із суми має внести підприємство, яке буде реалізувати проект. В даному випадку - це "Маріупольтепломережа".

Шведи згодні з тим, що кредит отримає саме "Маріупольтепломережа", але з гарантіями від міської влади Маріуполя.

За словами Вадим Бойченко, місто готове стати майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.

"Маріуполь розробив стратегічне бачення розвитку і трансформації "тепломережі" для зниження споживання газу та природних ресурсів, - сказав він. - Одне з основних завдань - зменшити розмір платіжки для конкретного споживача".

У Швеції діє централізоване опалення. До 1980 року країна опалювалася за рахунок мазуту (91%). В даний час там використовують тільки 5% мазуту. Шведи використовують альтернативні джерела тепла і виробляють тепло з мазуту тільки в крайніх випадках.

"Шведське централізоване теплопостачання можна вважати зразковим, - підкреслив представник НЕФКО Ронні Нільссон. - Ми хочемо показати, яким може бути централізоване опалення, реалізувавши в Україні демонстраційні проекти".

Шведсько-українську програму підтримки централізованого теплопостачання адмініструє Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), спрямована на фінансування та підтримку екологічно стійких, енергоефективних інвестиційних проектів у секторі централізованого теплопостачання по всій Україні.Маріуполь стане майданчиком для впровадження передового європейського досвіду у сфері централізованого теплопостачання.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка