Швейцарський стартап залучив 67 млн євро у будівництво заводу для вловлювання вуглекислого газу

Швейцарський стартап залучив 73 млн швейцарських франків(67 млн євро) у будівництво нового заводу для вловлювання вуглекислого газу.

Кошти були зібрані Climeworks AG в рамках приватного раунду фінансування, передає energosmi

Швейцарський кліматичний стартап будує машини, які вловлюють вуглекислий газ з повітря і зберігають його в твердому стані під землею, а також збирає СО2 і поставляє його промисловим клієнтам, таким як Coca-Cola Co., яка потім може використовувати його для додавання бульбашок у напої.

Великі забруднювачі відчувають зростаючий тиск, щоб запобігти небезпечному підвищенню температури, а захоплення вуглецю все більше приваблює інвесторів як інструмент скорочення викидів. Незалежно від того, витягнуті вони з димових труб або з відкритого повітря, CO2 може бути похований під землею або використаний для видобутку нафти.

Технологія вловлювання вуглекислого газу досить дорога - більше $250 за метричну тонну захопленого вуглекислого газу.

Climeworks пропонує підписки для фізичних осіб за ціною 1 євро ($1,12) за кілограм захопленого вуглекислого газу, що становить близько $1100 за метричну тонну.

«Плануємо розвивати нашу технологію і зробити її доступною для ще більшої кількості клієнтів, у тому числі приватних осіб,- говорить Крістоф Гебальд, співкерівник Climeworks. - Ми використаємо отримані кошти для будівництва нового заводу потужністю близько 100 тис. тонн".

Операції можуть початися вже у 2022 році.

У компанії працює понад 100 людей у Швейцарії, Німеччині та Нідерландах, де вона купила розробника технології прямого захоплення повітря Antecy BV у минулому році.

"Приватні інвестори та сімейні офіси зі Швейцарії та сусідніх німецькомовних країн взяли участь у раунді фінансування», — повідомляє Крістоф Гебальд, не розкриваючи імен інвесторів.

Початкова публічна пропозиція є варіантом для Climeworks у майбутньому.

Швейцарський кредитор Zuercher Kantonalbank також взяв участь у попередньому раунді фінансування і володіє пакетом акцій Climeworks. Загальна сума інвестицій в Climeworks становить 120 мільйонів франків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка