Швидкість танення льодовика на заході Антарктики збільшилось на 12%

Через підвищення середніх температур на території Західної Антарктики швидкість сповзання льодовика Пайн-Айленд у море Амундсена збільшилася на 12%.

Це показали супутникові знімки Sentinel-1, передає ecosphere.press

Виявилося, що підніжжя Пайн-Айленда, розташованого на заході Антарктики, омивають потоки теплої води, яка підточує льодовик.

«Традиційно вважалося, що цей льодовик зруйнується через кілька десятиліть, — вважає один з авторів дослідження, професор Університету штату Вашингтон Айен Джокін. - Схоже, що у людства не буде такої розкоші - наші спостереження показують, що руйнування вже почалося: поки воно йде відносно повільно, проте процес може різко прискоритися, якщо ми втратимо залишок морських льодів».

Льодовик Пайн-Айленд може впасти у море Амундсена вже у найближчі роки. Процес деградації льодовика в свою чергу різко прискорить зростання рівня моря і призведе до руйнування сусіднього льодовика — Туейтса. Постраждають і інші нестабільні льодові масиви Західної Антарктики.

У 2018 році процес танення льодовиків на південному полюсі значно прискорився. Зміни особливо торкнулися льодовика Пайн-Айленд, морська частина льодів якого швидко руйнується, що може привести до його повного сповзання у воду.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка