Сонячні електростанції зможуть генерувати енергію і вночі

Ізраїльська компанія Brenmiller Energy повідомила про розробку нового, більш ефективного способу зберігання сонячного тепла, який може дати новий поштовх розвитку термальної сонячної енергетики, дозволяючи сонячним електростанціям працювати на повну потужність і вдень і вночі.

До наступного року засновник компанії Аві Бренміллер буде володіти сонячною фермою (6 гектар, 1,5 МВт) в пустелі Негев, підключеною до національної енергосистеми Ізраїлю. Очікується, що собівартість електроенергії конкуруватиме з цінами заводів по спалюванню викопного палива.

Читайте також: Сонячні батареї для дачі - достатньо 3-х панелей

Вже зараз ряд параболічних дзеркал відстежують сонце в дослідницькому центрі Brenmiller в пустелі Негев, концентруючи сонячні промені для генерації пари, необхідної для обертання турбіни при виробництві електроенергії.

Ця техніка вже використовувалася протягом багатьох років, але на додаток до безпосереднього виробництва пари, частина сонячного тепла передається в нову систему зберігання, заховану під дзеркалами, з максимальною температурою до 550 градусів за Цельсієм.

Енергія з цього сховища може бути використана в нічний час або в похмурі дні, щоб зберігати подачу пари на турбіни.

Читайте також: Канадці зберігатимуть електроенергію у мішках

Інновація заключається у використанні цементо-подібного середовища для зберігання тепла. За словами Бренміллера ця технологія більш ефективна, ніж інші системи, які зараз використовуються, на зразок розплавленої солі. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка