Сучасне біопаливо та «старомодна» техніка: еко-технології, за якими варто слідкувати

Видання Еngineer Live спільно з міжнародною промислово-логістичною компанією European Automation підготували ТОП-3 цікавих, на їх думку, еко-технології, від яких у найближчому майбутньому слід очікувати активний розвиток на шляху до переходу на використання поновлюваних джерел енергії. 


  • Біопаливо 
«Безумовно, через 150 років у надрах ще залишиться нафта. Проте чи зможуть люди дістатися до таких глибин? Лише в 2014 році США споживали 19,1 млн барелів нафти на добу. Не дивно, що з такими темпами нас все більше цікавлять альтернативні джерела енергії», - зазначає директор European Automation Марк Проктор. 

В якості однієї з альтернатив викопного палива експерти радять звернути увагу на біо-вуглеводне паливо – рослинна біомаса з високим вмістом жирних кислот, змішаних з воднем з використанням каталізатора, такого як кобальт.
 
Так, у 2009 році Japan Airlines стала першою комерційною авіакомпанією, яка здійснила пробний політ з використанням біопаливної суміші у відношенні 50/50. 

На думку експертів, до активного розвитку біопаливної галузі підштовхнуть різноманітні урядові перепони, які чинять тиск на виробників традиційного палива та автомобілебудівні компанії. 

Проте очікувати швидкого переходу тих же авіакомпаній на біопаливні технології не варто. Аналітики радять звернути увагу на приватний та промисловий сектори. Не так давно дизельні-генератори використовували в якості запасного варіанта живлення. Сьогодні їх місце займають генератори на природному газу, які в свою чергу активно поступаються місцем на користь біопаливних установок. Тому це лише питання часу, коли біопаливо стане більш зручною альтернативою викопного палива. 


  • «Старомодні еко-технології» 
Eco Obsolete Technology (EOT) – застаріла промислова техніка та інші технології, які до сих пір можуть відповідати сучасним стандартам енергоефективності, проте вже не виробляються або не обслуговуються.

Так, приміром, введення міжнародного енергетичного стандарту ISO 50001 призвело до того, що «на узбіччі енергоефективності» залишилося чимало техніки, більшість якої ще й досі відповідає еко-стандартам. Тому промислові компанії та приватні споживачі не поспішають від неї відмовлятися. 

Крім того, виробники самостійно «призводять до старіння» своєї техніки, вказуючи кінцевий термін її роботи. Це не означає, що після вказаного терміну техніка відразу стане неефективною та архаїчною. Скоріш за все, у виробника є інший подібний продукт, який він може вам запропонувати. Або «старий» товар вже не буде випускатися чи обслуговуватися виробником.  

Експерти зазначають, що використання EOT в майбутньому матиме чимало «зелених» переваг для компаній. Приміром, це дозволить зменшити кількість електронного сміття. 


  • Рекуперативне гальмування 
Рекуперативне гальмування — вид електричного гальмування, під час якого електроенергія вироблена тяговими електродвигунами, які працюють в генераторному режимі, повертається в електричну мережу або накопичується в електричних акумуляторах.

Рекуперативне гальмування широко застосовується на електровозах, електропоїздах, сучасних трамваях і тролейбусах, де під час гальмування електродвигун починає працювати як електрогенератор, а вироблена електроенергія передається через контактну мережу іншим електровозам, або в загальну електросистему через тягові підстанції. Навіть є плани ввести таку систему у шасі літака. 

Експерти зазначають, що така технологія буде особливо актуальною для промислового сектору. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка