Тепло землі буде обігрівати дитячий садочок на Львівщині

В Раві-Руській виконується проект реконструкції системи опалення дошкільного навчального закладу «Сонечко».  Буде виконана реконструкція автономного опалення і встановлено тепловий насос. Фінансування цієї роботи комплексне і проводиться в рамках міжнародного проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду (МРГ)». Вартість проекту близько 990 тис. грн. Міськрада Рави-Руської виділяє 528 тис. грн, з бюджету Жовківського району надійде 247 тис. грн, кошти Європейського Союзу складуть 161 тис. грн і громада Рави-Руської виділяє 48 тис. грн.  

Використання теплового насосу дасть значний економічний ефект для садочка. Це комплексний пристрій, шо поєднує в собі виробництво тепла, джерело гарячого водопостачання та кондиціонер для охолодження. Тепловий насос працює за принципом зворотньої холодильної машини,  передаючи тепло від земляного колектора до системи опалення. Працює тепловий насос за допомогою тепла грунту, який на глибині 2-х метрів має постійну температуру 8-10 С протягом року. Взимку тепло грунту використовується для обігрівання будинку, а влітку надлишкове літнє тепло відводиться в грунт.

Читайте також: Використовуючи радіатор-акумулятор та нічний тариф на електроенергію можна зменшити витрати на опалення

Для роботи теплового насоса використаовується тільки електроенергія, причому з дуже вигідним коефіцієнтом перетворення, який доходить до 4,5. Це означає, що 1 кВт електроенергії перетворюється в 4,5 кВт теплової енергії. На сьогодні це найдешевший спосіб отримання теплової енергії, що суттєво економить щомісячні платежі за тепло і гарячу воду.

Економне використання електроенергії та відсутність споживання газу чи вугілля для обігрівання садочка покращує екологічні показники через суттєво менші викиди парникових газів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка