У 2021 році потужності систем зберігання енергії перевищать 10 ГВт

У 2021 році у світі буде встановлено системи зберігання енергії загальною потужністю понад 10 ГВт.

Про це йдеться у новому звіті дослідницької фірми IHS Markit, передає powerengineeringint.com

Світовий ринок зберігання енергії у цьому році більш ніж подвоїться у порівнянні минулим роком, коли будо встановлено 4,5ГВт систем зберігання енергії.

Згідно з прогнозом, США становитимуть 50% світового ринку energy storage у 2021 році після триразового збільшення у 2020-му порівняно з попереднім роком, оскільки накопичувачі енергії починають забезпечувати електроенергію під час пікового попиту у значно ширшому масштабі.

Очікується, що США будуть домінувати на цьому ринку до 2023 року.

Однак з 2025 року системи накопичення енергії активно встановлюватиме Китай. «До 2030 року на Азіатсько-Тихоокеанський регіон припадатиме 44% щорічних установок систем зберігання енергії», - зазначають аналітики.

У Європі у 2021 році встановлення систем зберігання енергії збільшиться на 70%, оскільки ця технологія почне використовуватися більш широко для підтримки стабільної частоти мережі і зниження перебоїв у використанні поновлюваних джерел енергії.

У США для установок, які поєднують сонячні панелі та системи зберігання енергії (solar-plus-storage), нещодавно знизили податкове навантаження. Як результат проекти зберігання енергії, розташовані спільно з сонячними електростанціями, будуть вигідними до 2025 року.

За останні шість місяців було оголошено або призначено тендери на 1,3 ГВт energy storage, яке будуть розміщуватися спільно з фотоелектричними установками. IHS Markit прогнозує, що 3,8 ГВт енергосховищ, розташованих спільно з СЕС, будуть завершені у 2021 році у порівнянні з 0,9 ГВт - у 2020 році(зростання на 320%).

«Індустрія зберігання енергії почне значне багаторічне зростання у 2021 році, яке триватиме до 2030 року, запевнив Джордж Хілтон, старший аналітик з чистих технологій IHS Markit.

«Світовий ринок зберігання енергії стрімко розвивається, число країн, де щорічні установки перевищують 100 МВт, збільшиться з дев'яти у 2020 році до 17 - у 2022 році, - каже він. - Трьома найбільшими учасниками цього зростання стануть Сполучені Штати, материковий Китай і Австралія, які разом встановлять 4,5 ГВт потужностей у 2021 році».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка